100mb

Wieści motoryzacyjne, poradniki, bezpieczeństwo na drodze

Informacje Samochody elektryczne

Chiński producent ciężarówek napędza elektryczny boom

FAW Jiefang Automotive Co. Ltd., uznany chiński producent ciężarówek, otworzył swoją pierwszą bazę produkcyjną dla wózków elektrycznych.
Oczekuje się, że baza we wschodnim nadmorskim mieście Qingdao wyprodukuje rocznie 50 000 w pełni elektrycznych samochodów ciężarowych, jak podaje firma, filia chińskiej wiodącej firmy produkującej samochody FAW Group.

Firma opracowała lekkie, średnie i ciężkie nowe pojazdy energetyczne, powiedział Hu Hanjie, dyrektor generalny FAW Jiefang.
Nowe pojazdy energetyczne, w tym całkowicie elektryczne i hybrydowe pojazdy typu plug-in, odnotowały gwałtowny wzrost w Chinach.
Statystyki Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych wykazały, że wyprodukowano 517 000 nowych pojazdów energetycznych, w tym pełne pojazdy elektryczne i hybrydy typu plug-in, a 490 000 sztuk zostało sprzedanych między styczniem a październikiem, co stanowi wzrost o ponad 45 procent rok do roku.
Od czasu pierwszej ciężarówki Jiefang wyprodukowanej w 1956 roku marka sprzedała ponad 6,6 miliona ciężarówek i wyeksportowała je do 80 krajów i regionów.
W 2016 r. Firma sprzedała 202,000 ciężarówek, z których 185 000 to pojazdy średnie i ciężkie, które mają największy udział w rynku w Chinach na poziomie 19,25%. Jego produkcja w tym roku przekroczyła 300 000, ogłosiła w czwartek firma.
Oprócz elektrycznego pchnięcia Jiefang skoncentruje się również na badaniach dla ciężarówek samojezdnych w nadchodzących latach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *