100mb

Wieści motoryzacyjne, poradniki, bezpieczeństwo na drodze

Informacje Porady

Jak bezpiecznie na wakacjach

Dla tych, którzy zdecydowali się na podróż samochodem tego lata, eksperci ŠKODA AUTO Slovakia przygotowali kilka dobrych rad, jak bezpiecznie dotrzeć do celu. Pomocny może być również przykładowy film wideo z przydatnymi wskazówkami.

Podstawowym warunkiem bezpiecznej podróży jest doskonały stan techniczny samochodu. Jest kilka podstawowych rzeczy, które możesz sprawdzić przed podróżą. Jeśli jednak nie chcesz ryzykować zapomnienia o czymś, powierz swój samochód ekspertowi.

Zaplanuj dokładnie trasę

Nie zaleca się udawania się w podróż bez treningu i po prostu wprowadź cel podróży w nawigacji. Zaplanuj swoją trasę. Dowiedz się, czy są jakieś terminy na Twoje wakacje. Pomocna może być nie tylko nawigacja, ale także planowanie podróży. Możesz znaleźć wiele w Internecie, po prostu wybierz. W trakcie wakacji ruch w całej Europie jest coraz większy i powinieneś liczyć na korki przez kilka godzin.

Podczas planowania podróży należy pamiętać o opłatach za przejazd, różnych ramach prawnych w takich krajach, jak ograniczenia prędkości, światła dzienne lub obowiązkowy sprzęt samochodowy. Eksperci zalecają te pozornie banalne rozwiązania i unikają niepotrzebnych kar. Na przykład, czy wiesz, że alkoholik musi być włączony do sprzętu podczas podróży po Francji? Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach internetowych większości krajów.

Nie lekceważ załadunku bagażu

Istnieje kilka podstawowych zasad podczas ładowania bagażu do samochodu. Ciężkie bagaże należą do dna bagażnika, więc najpierw należy je włożyć do samochodu. Ważne jest, aby umieścić swój bagaż razem z innymi rzeczami w samochodzie, tak aby nie przekraczały górnej części tylnych siedzeń. Jest to bezpieczne tylko wtedy, gdy samochód znajduje się za siedzeniami oddzielającymi siatkę lub kratkę. Nieprawidłowo przechowywany bagaż może stać się groźną bronią podczas gwałtownego hamowania. Ponadto nie trzeba zapominać, że załadowany samochód zachowuje się inaczej na zakrętach, a droga hamowania wydłuża się. Jeśli masz więcej bagażu niż możesz bezpiecznie przewieźć bagażnik, sięgnij po bagażnik dachowy za pomocą pudełka.

Pójdziesz powoli

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę komfort kierowcy. Wszystkie parametry w samochodzie, takie jak siedzenie, klimatyzacja, muzyka i tak dalej, powinny być pod kontrolą kierowcy. Największe ryzyko polega na zamawianiu ogromnych porcji przejechanych kilometrów z rzędu tylko po to, by być nad morzem kilka godzin wcześniej. Jedź zgodnie z przepisami i nie przeceniaj swoich umiejętności. Maksymalny czas ciągłego zarządzania w normalnej pracy nie powinien przekraczać czterech godzin. Zdaniem ekspertów, co godzinę i pół jazdy powinna nastąpić mała rozgrzewka, która pobudzi krew. Ważne jest nie tylko zachowanie kierowcy, ale także załoga, zwłaszcza pasażer. Powinien nie tylko oglądać kierowcę, ale także rozmawiać z nim. Kiedy zauważysz najmniejsze oznaki zmęczenia, musisz się zatrzymać i zrobić sobie przerwę.

Rozważ dzieci

Jeśli dzieci są częścią załogi, spróbuj wyjść na noc spać. Oczywiście dla ich bezpieczeństwa stosuje się certyfikowane foteliki dziecięce. Jeśli w nocy nie możesz podróżować z różnych powodów, musisz znaleźć wystarczająco dużo zabawy dla dzieci. Jeśli nie masz wbudowanego systemu DVD w samochodzie, bajki na nośnikach obsługiwanych przez system audio Twojego samochodu są dobrą pomocą. Różne gry słowne są równie dobrym narzędziem, aby wyprowadzić dzieci z nudy. Zaplanuj swoje regularne przystanki, aby dzieciaki biegały, odwracały uwagę, a krótki spacer dobrze ci zrobi.

Reżim picia nie wystarczy

Podczas podróży samochodem, zwłaszcza tym dłuższym, konieczne jest przestrzeganie reżimu picia i unikanie nieprzyjemnych konsekwencji odwodnienia. W miesiącach letnich dorosła osoba powinna pić do 3,5-5 litrów odpowiedniej cieczy dziennie. Unikaj słodkich napojów, wręcz przeciwnie, zaleca się czystą wodę, herbaty ziołowe, soki owocowe lub wodę mineralną. Również z kawą, która odprowadza organizm.

Jednak ogólne nawodnienie organizmu nie wystarczy. Dzięki klimatyzacji, nasłonecznieniu i wysokiej temperaturze skóra wysycha i odwadnia się. Zaleca się stosowanie kremu nawilżającego oraz podlewania skóry i włosów wodą nie chlorowaną. Pomyśl o tym przed podróżą i zdobądź wystarczającą ilość płynu. Możesz pozostać w zaparciach i nie będziesz mógł dodawać materiałów eksploatacyjnych do pompy. Ponadto jedna butelka zawsze znajduje się na jednej butelce.

Pomoc w nagłych wypadkach
W razie awarii radzimy kierowcom skontaktować się z serwisem pomocy. Pomoc ŠKODA jest dostępna dla właścicieli samochodów marki. Pomoc jest gwarancją, że zostaniesz objęty opieką w Republice Słowackiej i za granicą w razie nagłego wypadku. Więcej informacji na temat świadczonych usług pomocy można znaleźć w podręczniku „Literatura dla pojazdów”. Informacje będą również dostarczane przez personel pomocy ŠKODA . Jest dostępny 24 godziny na dobę 365 dni w roku. Jeśli dzwonisz ze Słowacji, zadzwoń pod bezpłatny numer telefonu 0800 11 94 55 . Jeśli jesteś z zagranicy, wybierz międzynarodowy numer telefonu +421 2 4920 5951.

Dożywotnia gwarancja mobilności

Jeśli przestrzegasz okresów serwisowych zalecanych przez producenta u autoryzowanego dealera ŠKODA, pomoc z serwisu pomocy jest dostępna bezpłatnie i automatycznie. I zawsze i wszędzie z nieoczekiwaną awarią samochodu. Jeśli Twój samochód nie zostanie oddany do użytku w miejscu awarii, zostanie odholowany do najbliższego centrum serwisowego ŠKODA. Jeśli naprawa nie zostanie przeprowadzona tego samego dnia, a użytkownik znajduje się w odległości większej niż 30 km od miejsca zamieszkania lub przeznaczenia, serwis ŠKODA może zorganizować alternatywny transport, wynająć samochód zastępczy lub zakwaterowanie w hotelu na jedną noc, jeśli to konieczne ,


http://www.glus.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *