100mb

Wieści motoryzacyjne, poradniki, bezpieczeństwo na drodze

Bezpieczeństwo Informacje Jazda samochodem

Co zwiększy bezpieczeństwo kierowców?

Jak kierowcy mogą jeździć bardziej bezpiecznie?

Tysiące kolizji odbywają się każdego roku na naszych drogach, więc nie jest zaskoczeniem, że wiele grup stara się podnosić świadomość i inspirować ludzi do bezpieczniejszego prowadzenia: rządy, firmy ubezpieczeniowe, organizacje charytatywne i przyjazna okolica Boyd Autobody & Glass shops próbują inspirować kierowców, aby byli bezpieczniejsi na drogach.

Jednym z kluczowych sposobów, dzięki którym kierowcy mogą jeździć bezpieczniej, jest odpowiednie podejście do nieoczekiwanych zdarzeń

Oto, co mamy na myśli: kiedy jeździmy, jesteśmy bombardowani informacjami co sekundę. Filtrujemy to, co możemy i zwracamy uwagę na rzeczy, które wydają się mieć największe znaczenie. Często zdarzają się kolizje, ponieważ wydarzyło się coś niezwykłego, a my nie mieliśmy czasu, aby go właściwie przetworzyć.

Gdybyśmy wszyscy zdrowiej szanowali nieoczekiwane, moglibyśmy mieć mniej kolizji. Siedząc za kierownicą, kierowcy muszą pamiętać, że nie są oni jedynymi „aktorami” w dramacie rozgrywającym się na ulicach. Są inni, którzy również wpływają na wynik. A każda akcja zmienia grę. Dlatego kierowcy powinni spodziewać się nieoczekiwanych. Powinni oczekiwać, że inny kierowca nie zobaczy znaku stopu; powinni oczekiwać, że inny kierowca nie wyhamuje na czas; powinni oczekiwać, że dziecko będzie ścigać piłkę na ulicy, nie patrząc najpierw w obie strony.
Kierowcy, którzy nie mają zdrowego szacunku dla nieoczekiwanego, zrobią rzeczy, które przyczyniają się do nieoczekiwanego

Oznacza to, że będą jeździć niedbale i zbyt szybko dla warunków; nie będą zwracać uwagi na drogę, ale pozwolą, aby ich skupienie zostało skierowane na inne rzeczy.

Szanowanie tych nieoczekiwanych spraw powinno sprawić, że będziemy bardziej czujni i przestrzegać zasad bezpiecznej jazdy, takich jak spowolnienie, koncentracja na drodze, nie używanie urządzenia mobilnego itp. Szacunek dla nieoczekiwanych powinien inspirować kierowców do poprawy ich prowadzenia umiejętności.

Wiemy, że życie jest pełne nieoczekiwanych wydarzeń. Dlatego powinniśmy jeździć tak, jak nieoczekiwany może się zdarzyć na drodze.

Oto kilka umiejętności, które kierowcy mogą ćwiczyć, aby pomóc im oczekiwać niespodziewanych i bezpieczniejszych kierowców

Bądź uważny: obserwuj znaki drogowe i oznaczenia pasów, aby ustalić, gdzie powinien znajdować się twój pojazd i na co uważać. Użyj tych znaków jako przewodników, aby cię ostrzec. Na przykład znak scalenia nie powinien po prostu informować o konieczności scalenia, ale powinien również poinformować, że inne osoby mogą wykonywać awaryjne połączenie w ostatniej chwili.
Zwolnij: zatrzymywanie odległości zwiększa się z większą szybkością niż nasza prędkość. (Na przykład: Podwójna prędkość może oznaczać potrójną odległość zatrzymania). Zwolnij. Istnieją znaki ograniczenia prędkości opublikowane z jakiegoś powodu
Koncentracja: Zminimalizuj rozproszenie przed wejściem do pojazdu (tzn. Wyłącz telefon komórkowy) i zachowuj czujność podczas jazdy

Bezpieczniejsi kierowcy zmniejszą liczbę kolizji na drodze, a zdrowy szacunek dla nieoczekiwanych sprawi, że wielu bezpieczniejszych kierowców!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *