100mb

Wieści motoryzacyjne, poradniki, bezpieczeństwo na drodze

Informacje Samochody

Jazda próbna z Mediolanu do Monachium

Kiedy byłem małym chłopcem, marzyłem o tym, że pewnego dnia będę posiadał włoski samochód. Byłem absolutnie zafascynowany kształtem i brzmieniem silnika garstki włoskich samochodów, które mój ojciec kolejno pokonywał i kochał.

Sobota – 8.00. DZIŚ jest ŚWIETNY DZIEŃ. Moje marzenie się spełni. Zdecydowałem się na model i spędziłem kilka godzin na stronie internetowej marki, grając długo z konfiguratorem samochodów iw końcu określiłem w pełni moją przyszłą „zabawkę”. Zdecydowano, że kolor nadwozia będzie ciemnoniebieski z fotelami z jasnej skóry i pięknymi 17-calowymi felgami. Ponieważ jestem maniakiem, samochód będzie pełen opcji: od dużego szklanego okna dachowego do zaawansowanego systemu NAV i od połączenia Bluetooth do reflektorów ksenonowych. A ponieważ jestem też trochę głową benzyny, nie waham się, czy dać sobie najmocniejszy silnik paliwowy w swoim zasięgu, ponad 230 HP! Absolutnie nie poprawne politycznie, wiem, ale strasznie ekscytujące i zabawne!

Sobota – 11:30. Aby potwierdzić mój wybór, postanawiam zarezerwować jazdę próbną z porównywalnym modelem. Przypadkiem, dealer znajduje się zaledwie 20 kilometrów od mojego domu i ma odpowiedni model z odpowiednim silnikiem jako samochodem demonstracyjnym. Spotkanie jest natychmiast ustalane na koniec popołudnia.

Ponieważ chcę dzielić się moją radością z moją rodziną, moje córki i moja żona towarzyszą mi, gdy potrzebuję poznać ich punkt widzenia … chociaż, oczywiście, nie będą w stanie zmienić zdania.

Sobota – 15:00. Opuszczamy dom w samochodzie, w którym zamierzam handlować, nie mam zamiaru sprzedawać go sam. Jest piękne zimowe popołudnie, rześkie i zimne, ale słońce świeci, wycieczka do salonu dealerskiego to czysta przyjemność.

Sobota – 15.30. Rodzina Guillaneuf jest w sali wystawowej, wszyscy się uśmiechają. Podobny model jest wyświetlany, a urok działa, 3 dziewczyny lubią kształt ciała. Świetnie, dobry początek!

15 minut później sprzedawca przedstawia się. Nie muszę odkrywać moich potrzeb, ponieważ wiem dokładnie, czego chcę, i daję mu wydruk ze specyfikacji dostarczonych przez konfigurator samochodu online. Gdy przy biurku sprzedawca sprawdza konfigurację. W tym momencie zaczynają się moje kłopoty: „Przykro mi, sir, wybrany przez ciebie kolor zewnętrzny nie jest dokładnie dopasowany na ekranie do twojej kopii, w rzeczywistości niebieski jest znacznie ciemniejszy, niż sobie wyobrażasz. Mamy jeden model z tym kolorem w magazynie, abyś mógł zdecydować „. Kilka minut później dodaje: „Przykro mi, ale jeden z wybranych pakietów nie jest już dostępny. Możesz uzyskać dostęp do tego samego zestawu opcji, ale musisz je kupić osobno, jest nieco droższy „. Jest to trochę denerwujące, ale w końcu nie jest to łamacz transakcji.

Sobota – 16:30. Wszyscy jesteśmy w obszarze, w którym nowe i używane samochody są przygotowywane przed przekazaniem. Model o ciemnoniebieskim kolorze istnieje i tak naprawdę nie jest tak źle. Sprzedawca rozpoczyna demonstrację, a moje córki są zafascynowane dużym szklanym szyberdachem i szczegółami, które szczególnie przemawiają do dzieci, takich jak dwa uchwyty na kubki pojawiające się w tylnym podłokietniku, jednak moja żona jest nieco wątpliwa co do rozmiaru buta, ale nic znaczącego na tyle, by zmienić decyzję.

Sobota – 17:00. Sprzedawca wygląda na zestresowanego, kiedy bierze telefon. „Przykro mi, samochód, który planowaliśmy przetestować, wciąż jest w drodze, mój kolega był nieco opóźniony. Podczas oczekiwania możemy, jeśli chcesz, porozmawiać o budżecie i wymianie ”

Sobota – 17.15. Sprzedawca i ja rozpoczynamy negocjacje, a on sprawdza samochód, w którym się handluję. Mówimy krok po kroku o wartości wymiany, jako że oczywiście muszę odrobić trochę za wzrost ceny nowego samochodu. To długa dyskusja, ale ostatecznie zgadzamy się na budżet. Dzieci zaczynają się denerwować, są głodne, ponieważ spędziliśmy prawie 2,30 godziny w salonie, nie spodziewaliśmy się pozostać tak długo. Moja żona nie ma nic do ułagodzenia dzieci, a my wciąż mamy jazdę pró

Sobota – 18.00. Sprzedawca odbiera telefon i odchodzi od biurka. Wraca i wydaje się, że ma coś złego do powiedzenia: „Naprawdę mi przykro. Nie będziemy w stanie przetestować samochodu dzisiaj, ponieważ niestety samochód jest dyrektorem dealera, a on pożyczył samochód swojemu synowi, który jedzie obecnie autostradą do Normandii na weekend … ”

Rozczarowanie jest ogromne, a zachowanie sprzedawcy jest absolutnie nie do przyjęcia. Sprzedawca jest zakłopotany i próbuje znaleźć odpowiednie rozwiązanie „Jeśli chcesz, mogę zorganizować jazdę próbną w jeden dzień w przyszłym tygodniu, w twoim domu, w dowolnym czasie, który ci odpowiada. Zadzwonię do ciebie w przyszły wtorek, aby umówić się na spotkanie „. Czuję się trochę jak dziecko przed choinką, której nie wolno otwierać prezentów, ale muszę zareagować jako osoba dorosła. Daję sprzedawcy wizytówkę i poproszę, aby zadzwonił do mnie we wtorek, abyśmy mogli uzgodnić termin wizyty testowej. Myślę sobie, że może, w celu uzupełnienia, sprzedawca zgodzi się wypożyczyć samochód na kilka dni?

Sobota – 19.00. Jesteśmy w drodze powrotnej do domu i jest ciemno, wszyscy mają dość. Dzieci są zmęczone i głodne, a one krzyczą i kłócą się, a moja żona martwi się, ponieważ teraz wszystkie wieczorne plany są spóźnione. Nadal zastanawiam się nad zachowaniem krupiera. Podróż powrotna do domu to koszmar.

Niedziela – 10.00. Po jednej nocy refleksji, teraz patrzę bardziej pozytywnie na tę sytuację, czekałem na spełnienie mojego marzenia od prawie 40 lat. Mogę poczekać kolejne 2 lub 3 dni.

Wtorek 23.00. Sprzedawca nie zadzwonił do mnie dzisiaj …

Środa – Sprzedawca nie zadzwonił do mnie dzisiaj …

Ad libitum …

W rzeczywistości ta prawdziwa historia wydarzyła się dokładnie 2 lata temu. Sprzedawca nigdy do mnie nie wrócił, naprawdę nie mogę powiedzieć dlaczego, umowa była praktycznie w torbie, wszystko, co pozostało do zrobienia, to zorganizować jazdę próbną i zabrać moje pieniądze!

Nie skontaktowałem się z dystrybutorem tej włoskiej marki, byłem zbyt rozczarowany moim doświadczeniem. Zamiast tego umieściłem mój stary samochód na stronie ogłoszeń drobnych i sprzedałem go w ciągu tygodnia. Teraz kupiłem na rynku samochodów używanych P2P …… prawie nowy niemiecki samochód marki Premium.

Z Mediolanu do Monachium – Bilet w jedną stronę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *