100mb

Wieści motoryzacyjne, poradniki, bezpieczeństwo na drodze

Informacje Porady

Wskazówki dotyczące oszczędzania gazu

Choć zawsze warto oszczędzać zasoby naturalne, ostatnia cena benzyny sprawiła, że ​​nawet najbardziej marnotrawni ludzie myślą dwa razy. Niezależnie od motywacji, oto kilka wskazówek dotyczących oszczędzania gazu od profesjonalistów z National Institute for Automotive Service Excellence (ASE).

Monitoruj opony. Pod napompowanymi oponami lub źle ustawionymi kołami zużywają paliwo, zmuszając silnik do cięższej pracy. (Pozwól, aby opony ostygły przed sprawdzeniem ciśnienia powietrza.) Koła z linii, o czym świadczy nierównomierne zużycie bieżnika, powinny być dopasowane przez profesjonalistę.

Usuń nadmiar ciężaru. Usuń niepotrzebne przedmioty z pojazdu. Przechowuj tylko niezbędne rzeczy w bagażniku. Mniejsza masa oznacza lepszy przebieg.

Konsoliduj wycieczki i sprawunki. Niektóre wycieczki mogą być niepotrzebne. Spróbuj także podróżować, gdy ruch jest niewielki, aby uniknąć sytuacji zatrzymania się i jazdy.

Unikaj nadmiernego biegu jałowego. Wyłącz silnik, czekając na przyjaciół i rodzinę.

Przestrzegaj ograniczeń prędkości. Przyspieszenie zmniejsza twoje mile na galon.

Jedź łagodnie. Nagłe przyspieszenia gasią gaz. Przewiduj wzorce ruchu i stopniowo dostosowuj prędkość.

Korzystaj z okien i klimatyzacji mądrze. Twój przebieg powinien się poprawić, jeśli okna będą zamknięte przy prędkościach autostradowych, ponieważ zmniejsza się opór powietrza. Dotyczy to nawet klimatyzacji przy założeniu, że system działa prawidłowo. Ale wyłącz klimatyzację w ruchu „stop-and-go”, aby oszczędzać paliwo.

Zachowaj swój silnik „nastrojony”. Dobrze utrzymany silnik pracuje z maksymalną wydajnością, maksymalizując przebieg silnika. Przestrzegaj harmonogramów serwisowych wymienionych w instrukcji obsługi. Wymień filtry i płyny zgodnie z zaleceniami; problemy z wydajnością silnika (szorstka praca na biegu jałowym, słabe przyspieszenie itp.) zostały naprawione w zakładzie naprawczym. Biorąc pod uwagę dzisiejsze zaawansowane technologicznie silniki, mądrze jest zlecać tego rodzaju prace technikom samochodowym, którzy posiadają certyfikat ASE w zakresie osiągów silnika.

Te wskazówki konserwatorskie nie tylko zaoszczędzą benzynę, ale również wydłuży żywotność pojazdu. Zwyciężaj, naprawdę.

National Institute for Automotive Service Excellence (ASE) został założony w 1972 roku jako niezależna organizacja non-profit, zajmująca się poprawą jakości usług i napraw samochodów poprzez dobrowolne testy i certyfikację techników samochodowych. Technicy z certyfikatem ASE noszą niebieskie i białe oznaczenia na ramionach ASE i noszą poświadczenia z wykazem dokładnych obszarów certyfikacji. Ich pracodawcy często wyświetlają niebieski i biały znak ASE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *