100mb

Wieści motoryzacyjne, poradniki, bezpieczeństwo na drodze

Informacje Leasing Nowinki

Usługa subskrypcji samochodów, czy warto?

BMW rozpocznie pierwszą analizę usług subskrypcji pojazdów od przyszłego tygodnia. Ten nowy program subskrypcji – zwany „Access” będzie korzystał ze sklepu Sonic Automotive w Nashville jako jego pilotażowy dealerski od 2 kwietnia 2018 r .; jednak obecnie nie ma komentarza od rzecznika prasowego BMW dotyczącego rzeczywistej lokalizacji lub harmonogramu tego programu subskrypcji samochodów na początek.

Co to jest usługa subskrypcji samochodów?

Usługa subskrypcji samochodów pozwala konsumentom na obrót bieżącym modelem pojazdu, który jeżdżą, dla nowszego, innego modelu tego samego pojazdu za nieco wyższy miesięczny ładunek niż to, co płaciliby, gdyby zdecydowali się kupić lub wydzierżawić samochód. Dodatkowa opłata to opłata premium, która jest objęta abonamentem i stanowi część składki ubezpieczenia i / lub opłat za obsługę techniczną.

Zobacz: skup samochodów ząbki

Inne firmy zajmujące się sprzedażą samochodów, takie jak Porsche, Cadillac i Volvo, wprowadziły już w ciągu ostatnich kilku lat własne usługi subskrypcji samochodów; także dealerzy samochodów Lincoln i Mercedes Benz będą również inicjować własną formę usług subskrypcji samochodów w nadchodzącym roku.

General Motors posiada usługę o nazwie BOOK – jest to usługa subskrypcji samochodu, która umożliwia konsumentom płacenie określonej kwoty każdego miesiąca (1500 USD) wraz z jednorazową opłatą inicjacyjną w wysokości 500 USD; Usługa ta umożliwia następnie konsumentowi dostęp do dowolnego Cadillaca, którego preferują w dowolnym momencie.

Ta usługa BOOK jest porównywalna z usługą filmową znaną jako Netflix i umożliwia konsumentom wymianę pojazdów – obecnie tylko Cadillac i Escalade są dostępne w Cadillac – nawet osiemnaście razy w roku. Kiedy konsument decyduje, który pojazd preferuje, samochód jest dostarczany za pośrednictwem usługi concierge dealerskiej. Ta usługa daje konsumentom wszystkie zalety leasingu lub zakupu samochodu bez bólu głowy lub niepokoju związanego z konserwacją lub innymi szczegółami serwisowania; także, umożliwiając konsumentowi prowadzenie pojazdu z nieograniczonym wykorzystaniem przebiegu, z kosztami rejestracji i konserwacji samochodu zawartymi w płatności.

BOOK to nie jedyna usługa subskrypcji samochodów, są też dwie inne usługi subskrypcji samochodów – o nazwie CLUTCH i YOYO – i jak każda inna dostępna usługa.

Usługa CLUTH oferuje klientom usługę subskrypcji samochodu, która kosztuje od 800 USD do 1300 USD miesięcznie; tak jak oferuje usługa BOOK, konsument wybiera samochód, który preferuje, im bardziej luksusowy samochód, tym wyższa miesięczna opłata za usługę. Wybrany pojazd jest następnie dostarczany konsumentowi przez obsługę concierge.

Mimo że większość konsumentów uważa, że ​​tego typu usługi subskrypcji samochodów są kreatywne i służą innowacyjnemu celowi nabywców / dzierżawców samochodów, istnieją zalety i wady usługi.

Niektóre zalety usługi subskrypcji samochodów obejmują:

Daje konsumentom możliwość prowadzenia różnych pojazdów w różnym czasie. Zezwalanie na użytkowanie pojazdu przez konsumentów z różnych powodów, których mogą wymagać; być może SUV jest potrzebny na wyprawę na kemping, w przeciwieństwie do potrzeby sedana na nocny wypad.
Kierowca pojazdu nie musi martwić się o opłacanie ubezpieczenia lub rejestracji w wybranym przez siebie pojeździe; cena subskrypcji obejmuje wszystkie te koszty.
Wybrany samochód jest zawsze dostępny na życzenie klienta; za dotknięciem opuszków palców do aplikacji samochód jest dostępny i dostarczany na adres konsumenta za pośrednictwem usługi concierge.
Użytkownik może anulować subskrypcję lub przywrócić subskrypcję w dowolnej chwili, woląc to zrobić, w przeciwieństwie do dowolnego programu leasingowego, unikając jakichkolwiek dodatkowych opłat.
Pomoc drogowa jest również dostępna przy zakupie każdej zakupionej subskrypcji pojazdu; jest to jeden ból głowy, którego można uniknąć, a który wiąże się z własnością pojazdu.
Miesięczna opłata abonamentowa obejmuje wszystkie opłaty serwisowe, opłaty, ubezpieczenia, które pochodzą z użytkowania pojazdu.

Nie ma tak wielu wad, które pochodzą z subskrypcji samochodu, takich jak BOOK; jednak, jak każda inna usługa, istnieją. Niektóre z nich obejmują:

Koszt jednego z tych abonamentów samochodowych jest bardzo kosztowny – nie każdy może sobie na to pozwolić!
Kiedy kierowca zabiera pojazd, musi go przechować przez cały okres obowiązywania umowy, dopóki nie zdecyduje się na modernizację lub anulowanie usługi; aplikacja nie może być używana na jednodniową wycieczkę i zwrócić ją następnego dnia dla innego modelu.
Inną wadą dla kierowców w dużych miastach jest kłopot z koniecznością znalezienia parkingu dla pojazdu.

Alternatywa dla kupna lub leasingu nowego samochodu

Subskrypcja samochodu to najnowsza alternatywa dla zakupu lub leasingu nowego samochodu, co daje konsumentowi wiele korzyści, choć może być drogie, w stosunku do tradycyjnych opcji zakupu samochodu.

Nowa generacja oferuje nowe opcje tradycyjnego zakupu lub dzierżawy nowego samochodu. Istnieją drony i hoverboardy i możemy wykorzystać nasze wrażenia na twarzy do odblokowania naszych telefonów komórkowych. Dlaczego więc mielibyśmy zostać uwięzieni w tych samych starych schematach zakupu lub leasingu nowego pojazdu?

Na szczęście, jeśli chodzi o prowadzenie nowego pojazdu, nie jesteśmy uwięzieni w tej samej starej rutynie; możemy zapisać się na subskrypcję pojazdu samochodowego, w której płacimy nominalną opłatę miesięcznie, co daje nam możliwość prowadzenia dowolnych pojazdów według naszego wyboru w tym modelu wykazu pojazdów.

Marka samochodów Cadillac po raz pierwszy ogłosiła, że ​​robią abonamenty w styczniu 2017 r .; pierwotnie ta usługa była dostępna tylko w Nowym Jorku, ale wkrótce ekspansja wyszła na zachód do Dallas, Texas i Los Angeles w Kalifornii.

Można zapisać się do aplikacji „BOOK” za symboliczną opłatę 500 USD – co stanowi opłatę za rejestrację, a jej utrzymanie będzie kosztować około 1800 USD miesięcznie. Po zasubskrybowaniu aplikacji BOOK dla pojazdów będziesz miał możliwość prowadzenia pojazdu, który sprzedaje diler; powiedz, że chcesz prowadzić Escalade tam i z powrotem, aby pracować w ciągu tygodnia, ale potem chcesz zamienić samochody na weekendowy wypad i zdobyć CTS-V; lub ty i twój małżonek chcą wymieniać pojazdy, wszystko to jest całkowicie legalne dzięki aplikacji BOOK.

Jest wielu producentów pojazdów, którzy rozpoczynają działalność w zakresie subskrypcji pojazdów, wystarczy, że przeczytacie drobnym drukiem przed podpisaniem i „zamknięciem” kontraktu, na który naprawdę nie stać.

Zainteresowany? Zajrzyj również: skup aut ząbki 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *