100mb

Wieści motoryzacyjne, poradniki, bezpieczeństwo na drodze

Informacje Porady

Kup używany samochód …

… ale czy nie chcesz dać się złapać oszustom? Jeśli nie rozumiesz samochodu, weź eksperta ze sobą. Może zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i problemy.

Od lat pracuję z samochodami. W tym samym czasie na mnie od czasu do czasu, ktoś włącza spośród moich znajomych, że radzę im, czy iść do jakiegoś targu używany samochód wygląd. Zazwyczaj udzielam odpowiedzi, których nie chcieli usłyszeć. Z nielicznymi wyjątkami, bo po prostu chciałem, aby potwierdzić moje przypuszczenie, że są one szczęście i bardzo wygodnie zakupić. Moje mamrotanie obrzydzało ich. Przyznaję, że teraz bardzo starannie odpowiadam na moje prośby. Znam chorobę Słowaków. Napisaliśmy na czole: oszukuję!

Czy to nie rozbił się?

Czas spędzony w salonach samochodowych nauczył mnie, że żaden z używanych samochodów na naszym rynku nie został rozbity. Kupiłem wiele ekscytujących bajek. Jednak urządzenie do pomiaru grubości lakieru bardzo często wymagało czegoś innego. Ale czy naprawiony samochód może zostać ujawniony bez tej pomocy? Musi tylko wiedzieć, gdzie i jak patrzeć na nadwozie. Nieznaczne różnice w odcieniu farby dopasovanie poszczególne części ciała, oversprayed Korki do wnęk, każde okno ma kolejny rok … Czy rozpoznajesz te różnice? Jeśli nie, potrzebujesz eksperta. Z drugiej strony, oczywiście, nie każdy naprawiony samochód jest zły, a nawet niebezpieczny. Jeśli właściciel samochodu nie ma nic do ukrycia, naprawa przyznaje, mogą one mieć nawet odroczone rachunki za naprawę domu, czy nawet zdjęcia uszkodzonego samochodu przed naprawą.

Nauczyłeś się pływać?

Temat ten został omówiony w osobnym artykule, który opublikowaliśmy w ostatnim numerze magazynu Auto. Więc po prostu krótkie podsumowanie. Jeśli trafisz na rozgrzany samochód, nie kupuj go. Prawdopodobieństwo problemów rośnie wraz z zakresem wyposażenia i wbudowaną elektroniką. Klasyczne znak, że samochód nie jest coś nie tak, jak nadmiernie vyvoňaný wnętrze lub ze względu na stan i wiek samochodu bardzo dobrej cenie. Uważaj, że nie ma korzystnego zakupu. Jest tylko opłacalna sprzedaż. Jeśli masz samochód, w porównaniu z podobnymi samochodami na rynku zasadniczo inną cenę, sprzedający ma powody do takiej zniżki. I to taki, który nie potrzebuje, chce zrobić ktoś szczęśliwy i zadowolony, aby pomóc młodej rodziny. Każdy chce jak najlepiej wykorzystać swoje samochody. Czy postępowałbyś inaczej? Nie? Więc jak myślisz, dlaczego robi to ktoś inny!

Kilometr?

Mimo, że na Słowacji ustawy regały kilometrów, po prostu naiwne dziecko myśli, że jest „sportem narodowym” już się dzieje. Na temat przebiegu dodałbym moje doświadczenie. Nie są to kilometry jako kilometry. Jeżeli samochód służył w firmie jako reporterzy (na przemian wielu kierowców) jest to wielki potencjał, który został uruchomiony na głównie w mieście. Taki samochód może być również w bardzo złym przebiegu. Moją opinię poprą klasyczne bonmoto: Który SUV jedzie wszędzie? Ale nadal bussiness Fabia. „Wręcz przeciwnie, jeśli samochód był prowadzony na głównie wzdłuż autostrady nie może być dla Ciebie wyższy przebieg automatycznie straszydło. Dlatego wielką wagę do stanu pojazdu, a zwłaszcza zarządzania, osie, sprzęgła, amortyzatorów i hamulców uderzeniowych. Tylko nieznacznie rozwiązuj nadwozie samochodu. Wiele samochodów firmowych ma przyklejoną folię, więc samochód wygląda jak nowy po zdjęciu. Postscriptum Uwielbiam wanilinowe sedany i wanny, które wydają się mieć kilka kilometrów. Ten kolor w Niemczech wykorzystuje taksówki.

Nikomu nie ufaj

Podczas mojej praktyki napotkałem wiele oszustw. Jeden jednak wyciekł na wszystkie inne, takie jak tarcza Himalajów. Moja znajoma kupiła używany samochód na słynnym bazarze samochodowym. Nie mogła się doczekać, kiedy zobaczy ją piękną. W międzyczasie doszło właśnie do (dosłownie) samochodu podczas wypadku drogowego. Po przeprowadzeniu ankiety i obliczeniu kosztów napraw, firma ubezpieczeniowa ogłosiła całkowitą szkodę. Klient spłacił wartość końcową, wystawił wrak na aukcji. A potem zaczęło się dziać. Ktoś kupił wrak, Oklejanie samochodów, właściciel samochodu zmienił na papierze, a następnie udał się na sprzedaż. Tak się złożyło, że moja znajoma kupiła własny samochód. Samochód go polubił, nie rozumiał, gdzie jest problem. Jeśli uważnie przestudiować obliczenia za naprawę pojazdu i do tej kwoty musi zostać zwiększona o kwotę, że zakład ubezpieczeń otrzymał, byliśmy w deficycie. I oczywiście każdy, kto przejechał samochód, coś zasłużył. Gdybyśmy byli pokorni i każdy przypisany suma trzycyfrowy chcemy dostać się do minus kilku tysięcy euro. Pewnie powiedzieć, że inne auto naprawa zatwierdzona sprzedawcą a drugi niezależny. Biorę odpowiednio zabrałbym ten argument jeśli kosztowałoby zmieścić co najmniej wartości potrzebnych części od niezależnych dystrybutorów. Tak nie było.

I tak poszliśmy narzekać. Twierdzenie, że samochód nie jest uszkodzony, a po pierwszym właścicielem był rzeczywiście składane tylko werbalnie, ale nie zaprzecza AUTOBAZAR. Po tym, jak okazało się, że jeśli samochód został zakupiony przez pierwszego właściciela my sami nie są już pracownicy firmy zaczęli kłamać. Po obliczeniu odporności na wypadek atmosfera zawaliła się jeszcze bardziej. Nalegaliśmy na anulowanie umowy i natychmiastowy zwrot pieniędzy. Czy uważasz, że firma przyznała się do błędu, przeprosiła i zwróciła pieniądze bez zwłoki? Ale gdzie. Muszą się uczyć, a potem zabrzmią. Ostatecznie wszystko poszło dobrze, odzyskaliśmy pieniądze. Kiedy zapytałem przedstawiciela biznesu, jak to możliwe, aby samochód mógł kupić, kiedy mieli taki przeprojektowany system wykupu, otrzymałem odpowiedź, że wszystko jest w ludziach. Wniosek: samochód pojawił się po kilku dniach, z rabatem, ponownie w ofercie …

Nie tęsknimy za kijem

Nie miałbym nic przeciwko, jeśli przeczytasz po przeczytaniu artykułu, że mają ochotę kupić dobry używany samochód w naszym kraju. Kan. Pomyśl tylko, gdzie możesz kupić samochód. Istnieją na przykład firmy, które dosłownie zapraszają kupującego do wniesienia własnego mechaniki do ankiety. Na życzenie dostępny jest warsztat z podnośnikiem. Osobiście wolałbym kupić firmę, która sprzedaje również nowe samochody, a bazar służy im do sprzedaży samochodów kupionych do handlu. W tym przypadku jest to bardzo wysokie założenie, że posiadają niezbędną diagnostykę i części do ewentualnych napraw. Jeśli sprzedaje się markę samochodu, mogą również śledzić historię samochodu w systemie.

Na koniec chciałbym powtórzyć moje doświadczenie ponownie. Istnieje opłacalna sprzedaż i zakup po uczciwej cenie. Szansa na zakup „czystego samochodu” na bardzo korzystnych warunkach jest prawdopodobnie tak samo prawdopodobna, jak jutro, aby odkryć pięknie zachowaną Atlantydę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *