100mb

Wieści motoryzacyjne, poradniki, bezpieczeństwo na drodze

Informacje

Utrata wartości samochodu

Lubię statystyki. Zwłaszcza te zajmujące się samochodami. Jeszcze jedna interesująca rzecz dotycząca utraty wartości samochodów powróciła do światła świata. Dlaczego to było dla mnie interesujące? Czytaj dalej.

Moim zdaniem ustalenie rzeczywistej utraty wartości konkretnego samochodu jest bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe. Rzeczywiście, każdy używany samochód jest w zasadzie wyjątkowy. Niezależnie od wyposażenia, liczby właścicieli, sposobu użytkowania, historii obsługi i liczby faktycznie przejechanych kilometrów. I wreszcie, co nie mniej ważne, istnieje zjawisko regionalne. W przeciwnym razie sprzedawany jest używany samochód, który ma dobrą obsługę w regionie i poza tym, gdy najbliższy serwis jest oddalony o dwieście kilometrów.

strój

Wątpliwe jest, z jakich cen statystyki opierały się na utracie wartości. Z tabeli podstawowej lub z prawdziwej tabeli, dla której dany samochód został sprzedany? Raczej pierwsza opcja jest prawdziwa. Nie wyobrażam sobie ankietera szukającego oryginalnej faktury za każdy samochód. Jednak opcjonalne wyposażenie może znacznie zwiększyć cenę bazową (często o kilkadziesiąt procent). Z punktu widzenia klienta i rzeczywistej utraty wartości pojazdu, bardziej interesujące jest kupno samochodu, który był lepiej wyposażony i płacił mniej za dopłaty. Procentowa utrata wartości z faktycznie zapłaconej ceny będzie wyższa w drugim przypadku.

Liczba i rodzaj właścicieli

Jeśli sprzedajesz samochód, który został sprzedany jako nowy, ma jednego właściciela i regularnie odwiedza serwis, masz szansę sprzedać go szybko i po dobrej cenie. Jeśli jednak sprzedasz importowany samochód i nieznaną (nieudokumentowaną) historię, sprzedasz go znacznie dłużej lub sprzedasz po niższej cenie, gdy się spieszysz. Krótko mówiąc, rynek dyktuje jasne zasady określające popyt.

streszczenie

Jaka jest średnia wartość wartości powiadomienia? Średnia niedokładność. Różnice w cenach oparte na wyżej wymienionych kryteriach są rzędu dziesiątek procent.

Więc jeśli chcesz jak najmniej stracić samochód, skup się na markach, które cieszą się renomą na rynku, wysokiej jakości przedstawicielstwie i niezawodnym serwisie. Użyj dodatkowego sprzętu za dodatkową opłatą. Aby cieszyć się luksusem, porównaj konkretną ofertę pojazdu (nawet z preferowanym sprzętem) z konkurencyjnym modelem, który już go posiada. Może się okazać, że wyższa cena zakupu nowego samochodu przynajmniej częściowo powróci do niższej utraty wartości przy sprzedaży samochodu. Należy pamiętać, że utrata wartości nie jest obliczana na podstawie pełnej ceny (w tym wszystkich dopłat), ale na podstawie ceny podstawowej konkretnego modelu.
http://pansolo.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *