100mb

Wieści motoryzacyjne, poradniki, bezpieczeństwo na drodze

Informacje Porady

Przygotuj się na wakacje samochodem!

Rozpoczyna się okres świąteczny i wiele osób zamierza spędzić dni odpoczynku za granicą, gdzie jeżdżą samochodem. Powinieneś podróżować tylko samochodem, który jest w dobrym stanie technicznym i jest w stanie poradzić sobie z długą podróżą. Nie tylko zaoszczędzisz problemów z ewentualnym holowaniem pojazdu do serwisu i samą naprawą, która może być znacznie wyższa za granicą niż w naszym domu, ale także z policją (jeśli znajdziesz jakieś braki techniczne – nie działające światła, opony itp.). Dlatego zwróć szczególną uwagę na swój samochód i zlecaj jego sprawdzenie w warsztacie. Pamiętaj, że jeśli zbliża się okres międzyserwisowy, idź przed podróżą.

Samochód na wakacje

Sprawdź ilość ładunku – olej, płyn chłodzący i płyn hamulcowy – iw razie potrzeby uzupełnij. Jeśli któryś z nich ucieknie, upewnij się, że znalazłeś przyczynę i dokonaj korekty przed podróżą. W przypadku płynu hamulcowego (zwłaszcza jeśli jedziesz na tereny górskie lub na drogi, na których wiesz, że hamulce się zatrzymają), sprawdź datę ostatniej zmiany. Należy to zmienić po raz pierwszy od trzech lat, a następnie co dwa lata.

Pamiętaj, aby sprawdzić zużycie opon i głębokość bieżnika. Chociaż nasze przepisy wymagają minimalnej głębokości 1,6 mm dla opon letnich, należy je wymienić, gdy głębokość spadnie poniżej 4 mm. Pod tym limitem opony mają znacznie gorsze właściwości na wodzie. I przy dużej prędkości na autostradzie może odgrywać kluczową rolę. Opony nie powinny mieć więcej niż 4-5 lat. Po tym okresie tracą elastyczność i przyczepność na drodze. Droga hamowania jest wydłużona, prowadzenie boczne jest osłabione. Przed podróżą należy dostosować ciśnienie w oponach do obciążenia pojazdu i zaleceń producenta, które można znaleźć w instrukcji obsługi samochodu lub na etykiecie umieszczonej na A i / lub na etykiecie. Słupek B lub pokrywa zbiornika. Pamiętaj, aby zarezerwować oponę zapasową. Często doceniasz jego znaczenie tylko w sytuacjach awaryjnych.

Kobieta Sprawdza ciśnienie w oponach na samochód

Pamiętaj, aby umyć szybę przednią i wewnętrzną (przy słabym świetle słonecznym, kurz i tłuszcz na przedniej szybie mogą znacznie pogorszyć widok z samochodu) lub mieszankę spryskiwaczy. Użytecznym środkiem pomocniczym może być koncentrat zwiększający wydajność konwencjonalnej mieszanki piorącej. Lub możesz go użyć do przygotowania własnej mieszanki (o własnej gęstości) zwykłej wody. Sprawdź funkcjonalność i ustawienia światła. Jeśli masz starszą lampę halogenową, wypróbuj nową żarówkę. Najprawdopodobniej moc światła ulegnie poprawie. Żarówki się starzeją. Obecnie są one dodatkowo dostępne w postaci żarówek o wyższej wydajności i bielszych niż kiedykolwiek.

Jeśli masz jakiekolwiek podejrzenia, że ​​klimatyzator nie jest w 100%, przed podróżą napraw go.
Obowiązkowe wyposażenie

Kamizelka odblaskowa jest obowiązkowa w krajach europejskich i zalecamy posiadanie tylu miejsc w pojeździe, ile jest miejsc. Jednak przynajmniej tyle osób jest w samochodzie. Uwaga w Austrii sprawdza również, czy kamizelka jest zgodna z europejskimi przepisami ECE. Trójkąt ostrzegawczy, apteczka pierwszej pomocy, gaśnica w niektórych krajach i na przykład tester alkoholu we Francji mogą nie być w samochodzie. Przed wyjazdem za granicę zalecamy sprawdzenie wszelkich różnic w obowiązkowym wyposażeniu pojazdu. Przynieś ze sobą także formularz „Raport o wypadku” dostarczony przez firmę ubezpieczeniową lub możesz go pobrać z Internetu. Ten formularz jest podobny we wszystkich krajach Unii Europejskiej, więc pomoże Ci wypełnić dokumenty w razie wypadku.

maleranky_nastroje

bagaż

Wiele osób zachowuje się zgodnie z zasadą „nie pytaj o jedzenie”, więc pakują wszystko, co mogą w samochodzie. W rzeczywistości każdy kilogram zwiększa konsumpcję. Więc po prostu wybierz rzeczy, których naprawdę potrzebujesz. Zdecydowanie nie bierz niepotrzebnych ilości minerałów, puszek itp. W większości destynacji nie są one tak drogie, że warto je przeciągnąć ze Słowacji. Pamiętaj, aby bezpiecznie przechowywać rzeczy w walizce. Umieść cięższe rzeczy na oparciach tylnych siedzeń i zabezpiecz je przed swobodnym poruszaniem się po bagażniku. W razie wypadku wolno poruszające się ciężkie przedmioty mogą uzyskać niesamowitą energię kinetyczną i mogą zranić załogę. Jeśli posiadasz nieruchomość bez partycji, nie umieszczaj bagażu powyżej poziomu pokładu tylne siedzenia. W przypadku silnego hamowania lub kolizji istnieje ryzyko wyrzucenia bagażu do przodu i zranienia załogi. Przestrzegaj również przysłowie „Last Inward, First Out”. Rzeczy, które mogą być potrzebne podczas podróży (na przykład pieluchy), powinny być przechowywane, aby były szybko dostępne. Wielką pomocą może być wysokiej jakości latarka lub latarnia. Trzymaj je pod ręką.

Przygotuj się

Zrób sobie długą przerwę i rób przerwy w regularnych odstępach podczas podróży. Idealny, jeśli ćwiczysz swoje ciało podczas nich. Dobrze jest mieć coś do zmiażdżenia, lub kawę lub czarną herbatę w termosie, aby pomóc Ci przezwyciężyć krytyczne sytuacje – na przykład, jeśli nagle złapie Cię zmęczenie między miejscami odpoczynku. Dobrze, jeśli pasażer komunikuje się z tobą podczas podróży. Zwłaszcza jeśli jedziesz nocą. Koniecznie spakuj leki na typowe problemy zdrowotne, które mogą spowodować, że będziesz w drodze. miejsce na miejscu – leki przeciwgorączkowe, problemy z żołądkiem, ból gardła, lek na kaszel, coś, co pomoże złagodzić ukąszenia owadów lub ból z oparzeniem słonecznym… Oczywiście, zażywaj regularnie leki, które bierzesz. Nie zapomnij nosić okularów przeciwsłonecznych lub kropli do oczu. Suche powietrze z klimatyzatora wysusza oczy. Miej wystarczająco płynów w samochodzie. Najlepsze jest ciepła herbata z termosu. Podczas gdy zimny napój odświeży cię na krótki czas, będziesz się pocił zaraz po wypiciu, więc w końcu ci to nie pomoże. Choć zbliża się sezon letni, weź ciepły samochód w samochodzie. Możesz go używać, gdy wpadasz w kłopoty w nocy, gdy temperatura może spaść poniżej zera, szczególnie na obszarach górskich. Upewnij się, że wszyscy w samochodzie są unieruchomieni na drodze, w tym pasażerowie z tyłu. Jest to ważne nie tylko dla kar, ale przede wszystkim dla bezpieczeństwa. Niepohamowany pasażer to niekontrolowana kula w wypadku.
Dzieci na pokładzie

Nosić małe dzieci wyłącznie w odpowiednich i zatwierdzonych fotelikach dziecięcych. Zabierzcie im poduszkę, koc, zapasowe ubrania, jeśli jedzą lub ubierają, rolety, płyty CD z bajkami i piosenkami, jedzenie i picie. Nowa zabawka będzie dobrze służyć, co zapewni dziecku rozrywkę na dłużej niż ta, która już ma podgląd i biust. Jeszcze lepszą inwestycją jest konsola lub tablet DVD, w którym mogą oglądać bajki w ruchu.

nawigacja

Od dawna trafia do nieznanego środowiska z mapami lub trasami drukowanymi na papierze. Mobilna nawigacja jest tak dostępna, że ​​każdy może sobie na nią pozwolić. Alternatywą jest nawigacja w smartfonie. Jeśli go nie masz, pobierz nawigację off-line, która nie będzie jeść danych za granicą. Jeśli masz starszą nawigację, zaktualizuj swoje mapy. W niektórych krajach autostrady i drogi zmieniają się znacznie szybciej niż w naszym kraju.

Appku

Aplikacje na smartfony lub tablety mogą również pomóc zaplanować wakacje lub odkryć ciekawe zakątki bezpośrednio w polu. Możesz je znaleźć w Google Play i Appstore. Wspomnimy portal turystyczny TripAdvisor.com , który jest dostępny za pośrednictwem aplikacji mobilnej na smartfonie lub tablecie. Wyszukiwanie hoteli i restauracji z linkami do usług książkowych, wielokrotnie nagradzanych plaż lub listy zabytków i atrakcji w tym miejscu są jego względnie standardowymi funkcjami.

Zalecamy, aby zawsze mieć wystarczającą ilość paliwa w zbiorniku. Zawsze możesz dostać się do zaparcia, aw upale będziesz musiał użyć klimatyzacji. Jeśli skończy Ci się paliwo, Pumpdroid na Androida i iPumuj na iOS pomoże znaleźć wszystkie stacje benzynowe w Twojej okolicy. A nawet z aktualnym cennikiem, który zawsze pasuje.

Jeśli jesteś jednym z tych, którzy nie siedzą w hotelu, ośrodku wypoczynkowym lub na plaży, pobierz aplikację, taką jak Tripomatic. Jest to rodzaj osobistego planera podróży. mobilny przewodnik po Twoim miejscu docelowym. Pomoże to stworzyć plan podróży wokół wakacji, więc nie potrzebujemy już żadnych ciężkich prowadnic papierowych. Wszystko mieści się w Twoim telefonie.

Aplikacja aFerry ponownie znajdzie awarię wszystkich rejsów promowych na całym świecie, a dotarcie na każdą wyspę nie będzie stanowiło problemu.

Być może najważniejsze – ubezpieczenie. Jeśli nie jesteś ubezpieczony, możliwa opieka zdrowotna może Cię bardzo kosztować. Rzeczywiście, międzynarodowa karta zdrowia nie może pomóc wszędzie, zwłaszcza jeśli jest to nagły wypadek. Dodatkowe ubezpieczenie podróżne, które nie jest kosztowne, zapewnia pomoc w prywatnych placówkach służby zdrowia, które często znajdują się najbliżej miejsca zamieszkania. Pamiętaj, aby ubezpieczyć bagaż. Aby zmniejszyć ryzyko na drodze, zaleca się skorzystanie z usługi pomocy, która zapewnia pełną pomoc kierowcom znajdującym się w niebezpieczeństwie i umożliwia ewentualne holowanie pojazdu nie jeżdżącego. W związku z tym korzystne jest połączenie zawarcia ubezpieczenia wypadkowego za granicą, co w nagłych przypadkach pomoże nie tylko rozwiązać wszystkie problemy, ale przede wszystkim zaoszczędzić znaczną kwotę pieniędzy. Kiedy jesteś w ubezpieczeniu, nie zapomnij wziąć zielonej karty oprócz zwykłych dokumentów, co jest dowodem posiadania legalnej polisy ubezpieczeniowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *