100mb

Wieści motoryzacyjne, poradniki, bezpieczeństwo na drodze

Bezpieczeństwo Informacje

Najlepsze praktyki w zakresie bezpiecznej jazdy na wiosnę

Stajemy w obliczu najbardziej ekstremalnej pogody

Zima może być tak niska jak -40 C (nawet zimniej z chłodem wiatru), a lato może wynosić nawet +40 C. To różnica 80 stopni, co jest trudne na drogach i naszych pojazdach. Stwarza również nowe wyzwania dla nas w każdym sezonie, ponieważ musimy się przyzwyczaić do dziwactw i wyzwań związanych z prowadzeniem samochodu w tym sezonie. Latem stawiamy czoła płonącemu, gorącemu i oślepiającemu słońcu. Zimą ledwo utrzymujemy kontrolę na ośnieżonych, oblodzonych drogach.

Ale co z wiosną?

Tak jak w sezonie, jak w Kanadzie, wciąż prezentuje swoje własne unikalne wyzwania. Oto kilka wskazówek, jak jeździć bezpieczniej wiosną.

Pamiętaj o różnicy temperatur między dniem a nocą. W ciągu dnia może być słonecznie i ciepło, ale noce mogą być dość chłodne. W rezultacie drogi mogą być jeszcze oblodzone, kiedy wychodzimy z domu do pracy rano, mimo że pogoda wydaje się być tylko „pogodą kurtki”. Dodatkowym wyzwaniem jest fakt, że topniejący śnieg może zamieniać się w wodę i spływać z trawników na drogi przez cały dzień, a następnie zamarznąć w śmiertelny lód w nocy.
W ciągu dnia ogromne ilości wody topiącej się ze śniegu mogą doprowadzić do powodzi na drogach, które mogą spowodować, że twój pojazd będzie hydroplanem, lub może maskować dziury w drodze. Jedź ostrożnie, gdy zobaczysz stojącą wodę!
Banki śnieżne mogą topnieć, ale nadal mogą być wystarczająco wysokie, aby dziecko mogło stać się całkowicie niewidoczne, dopóki nie będzie za późno. Przy tak ładnej pogodzie dzieci są bardziej narażone na przebywanie na zewnątrz. Więc jechaj ostrożnie i oczekuj, że dzieci uciekną z dowolnego miejsca
Wcześnie rano mgła od słońca i wilgoci może zmniejszyć widoczność. Pamiętaj, aby jechać z włączonymi światłami
Nie zaniedbuj zdrapywania okien z lodu gromadzącego się w ciągu nocy. Do wiosny nikt nie chce tego robić, ale lodowate okno zmniejsza widoczność
Zwiększenie liczby godzin dziennego oświetlenia może oznaczać, że rano w nocy lub w słońcu jedzie się w słońce, lub w obliczu szybko zmieniających się warunków oświetleniowych podczas jazdy w nocy. W rezultacie twoja zdolność widzenia daleko przed tobą nie jest łatwa i zmienia się każdego dnia
Teraz, gdy zima się skończyła, rowerzyści pojawiają się ponownie na ulicy. Pojazdy nie muszą już dzielić drogi z innymi pojazdami, ale także z rowerami – niektóre z nich przestrzegają zasad ruchu drogowego, a niektóre nie.

Wiosna to cudowny czas, ponieważ zimna, mroczna zima ustępuje miejsca ciepłemu słońcu i obietnicy wspaniałego lata. Ale wiosna może być trudnym czasem do prowadzenia. Uważaj na tych drogach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *