100mb

Wieści motoryzacyjne, poradniki, bezpieczeństwo na drodze

Informacje Nowinki

Genewa 2020: VW Golf GTD – światowa premiera

Volkswagen będzie świętować światową premierę Golfa GTD podczas Salonu Samochodowego w Genewie (5-15 marca 2020 r.). Według przedstawicieli niemieckiej marki jest to najmocniejszy, ale jednocześnie paradoksalnie najbardziej ekonomiczny turbodiesel.

Pierwszy Volkswagen Golf GTD został wprowadzony w 1982 roku. W tym czasie klasa kompaktowa wniosła nowe impulsy dzięki turbodieselowi i sportowemu charakterowi do pierwszego Golfa GTI. Długa tradycja wersji „GTD” zostanie przeniesiona w przyszłość dzięki wysokoprężnemu silnikowi wysokoprężnemu opartemu na nowym Golfie ósmej generacji.

Po prawie czterech dekadach nic się nie zmieniło w dynamicznej koncepcji pierwszego Golfa GTD. Nowy Volkswagen Golf GTD po raz kolejny będzie jednym z najbardziej ekonomicznych, a jednocześnie najbardziej sportowych kompaktowych modeli na rynku. Znacząco zwiększoną wydajność osiągnięto przy minimalnej emisji. Sportowy TDI oferuje zoptymalizowaną wydajność i dalszą redukcję emisji CO2.

Jednocześnie poprawiły się reakcje silnika na polecenia kierowcy. Dzięki nowemu systemowi Twindosing SCR z podwójnym wtryskiem AdBlue emisje tlenku azotu zostały znacznie zmniejszone w porównaniu do jego poprzednika. TDI nowego Golfa GTD jest jedną z najczystszych jednostek spalania na świecie. Wreszcie czterocylindrowy jest uruchamiany przez pulsujący przycisk oraz w pełni cyfrową deskę rozdzielczą, która symbolizuje puls nowej ery.

http://www.gajg.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *