100mb

Wieści motoryzacyjne, poradniki, bezpieczeństwo na drodze

Bezpieczeństwo Informacje Jazda samochodem

Najważniejsze powody, aby być bezpieczniejszym kierowcą

Każdy może zgodzić się, że bezpieczni kierowcy mają mniej kolizji

Problem polega na tym, że nie zawsze pamiętamy, że jesteśmy bezpieczni, gdy jesteśmy za kierownicą. Część naszej ludzkiej natury i próbowanie życia w naszej napiętej i stresującej kulturze oznacza, że ​​wszędzie pędzimy, a my czasami podejmujemy ryzyko, które normalnie nie może zostać podjęte.

Bezp ieczniejsza jazda

Istnieje rozłączenie między tym, co mówimy, a tym, co robimy

Nie dlatego, że z natury jesteśmy hipokrytami, ale kiedy jesteśmy za kierownicą, możemy się spieszyć i dlatego mamy „zachętę” do pośpiechu i podejmowania bardziej ryzykownych decyzji dotyczących jazdy.

Jednym ze sposobów, w jaki możesz być bezpieczniejszym kierowcą, jest zachęcanie do bycia bezpieczniejszym kierowcą. To musi być większe niż zachęta do pośpiechu, kiedy dostaniemy się za kierownicę.

Jak możemy stworzyć silniejszą zachętę?

Tu jest jeden:

Wyjmij swój portfel. Teraz wyciągnij zdjęcia swojego współmałżonka i dzieci. Zanim znajdziesz się za kierownicą swojego pojazdu, pomyśl o nich. Zastanów się, jak twoje bezpieczne decyzje za kierownicą zagwarantują, że …

Widzisz ich dzisiaj
Możesz zobaczyć radość na ich twarzach, gdy jedziesz do sportu
Możesz kontynuować je, idąc do pracy
Z nimi jedziesz na rodzinne wakacje

Teraz rozważ przeciwnie … „koszt” dokonywania niebezpiecznych wyborów jazdy …

Możesz zostać zraniony lub zabity, a zatem nie możesz ich zobaczyć dzisiaj ani w żadnym innym dniu
Twój rozbity samochód nie pozwoli ci prowadzić ich do uprawiania sportu
Poszkodowany może nie być w stanie pracować i może nie być w stanie ich zapewnić
Może nie być w stanie wziąć rodzinne wakacje

Wyobraź sobie, że wszelkie kolizje, które masz z kimś innym, będą miały takie same konsekwencje – możesz być odpowiedzialny za zranienie kogoś innego, powstrzymanie czyjegoś dziecka przed uprawianiem sportu, rujnowanie rodzinnych wakacji itp.
Tak ciężkie, jak te myśli, nie są przeznaczone do „winy” za wszystko

Ale raczej są one podane jako przykłady, aby poważnie rozważyć koszt prowadzenia pojazdu w sposób niesatysfakcjonujący i korzyści płynące z bezpiecznego prowadzenia pojazdu. Z powodu ponad 120 000 kolizji powodujących obrażenia lub śmierć na kanadyjskich drogach każdego roku (zgodnie z Transport Canada), wyobraź sobie liczbę rodzin, na które wpłynęły decyzje o tym, by jeździć w niebezpieczny sposób. Chociaż nie wszystkie z tych 120 000 kolizji były koniecznie spowodowane przez kierowców jeżdżących nieludzko, wiele z nich było, a nawet niewielkie zmniejszenie tej liczby może spowodować szczęśliwsze, zdrowsze rodziny.

Następnym razem, gdy znajdziesz się za kierownicą, wyobraź sobie, że twoje dzieci proszą cię o bezpieczną jazdę, abyś mógł wrócić do domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *