100mb

Wieści motoryzacyjne, poradniki, bezpieczeństwo na drodze

Informacje Leasing

Jaka jest różnica między finansowaniem a wynajmowaniem pojazdu i co jest odpowiednie dla Ciebie?

Finansować lub dzierżawić?

Jeśli myślisz o zdobyciu nowego pojazdu, jedną z rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, jest to, czy chcesz sfinansować swój pojazd, czy go wydzierżawić.

Finansowanie

Finansowanie pojazdu to miejsce, w którym pożyczasz pieniądze, aby go kupić. Płacisz regularne płatności na rzecz firmy pożyczającej. Leasing pojazdu to miejsce, w którym pożyczasz pojazd i wypłacasz regularne płatności firmie pożyczającej je Tobie.

Dzięki finansowaniu jesteś właścicielem samochodu. Jeśli nie możesz dokonać płatności, wypożyczająca firma odzyska samochód, aby spróbować go sprzedać i odzyskać to, czego nie może od Ciebie odebrać. W przypadku leasingu dealer jest właścicielem samochodu. Jeśli nie możesz dokonać płatności, dealera odzyska samochód, aby spróbować odzyskać to, czego nie może od Ciebie odebrać.

Kluczową różnicą między nimi jest to, kto jest właścicielem samochodu. Ta różnica będzie miała wpływ na to, jak prowadzisz samochód i co robisz z samochodem pod koniec okresu wypożyczenia.

Leasing

Dzięki finansowaniu jesteś właścicielem pojazdu. Po zakończeniu pożyczki pojazd jest „wolny i przejrzysty” i można go nadal prowadzić lub odsprzedać. Zaletą jest to, że jesteś właścicielem pojazdu i możesz robić, co chcesz. Wadą jest to, że jesteś właścicielem pojazdu i jesteś teraz odpowiedzialny za jego sprzedaż.

W przypadku leasingu dealera jest właścicielem pojazdu. Pod koniec okresu wypożyczenia chcieliby przywrócić pojazd w doskonałej formie, aby mogli go odsprzedać. Zaletą jest to, że płacisz niewielką miesięczną opłatę za prowadzenie nowego ładnego pojazdu i nie musisz martwić się o sprzedaż po zakończeniu pożyczki. Wadą jest to, że dealer może naliczyć dodatkowe opłaty za przebieg powyżej określonego rocznego limitu kilometrów lub mogą naładować czyste i naprawić pojazd, gdy skończysz.
Który jest odpowiedni dla Ciebie?

To oczywiście zależy od ciebie. Jeśli chcesz posiadać swój pojazd i nie martwić się o kształt, który zwrócisz na końcu pożyczki, finansowanie może być drogą do zrobienia. Jeśli chcesz zawsze jeździć najnowszym pojazdem i nie masz nic przeciwko płaceniu dodatkowej kwoty, jeśli dealerska nie uważa, że ​​pojazd jest nieskazitelny, leasing może być preferowaną opcją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *