100mb

Wieści motoryzacyjne, poradniki, bezpieczeństwo na drodze

Informacje Samochody Samochody autonomiczne

Mój samochód do samodzielnego prowadzenia powinien działać za każdym razem

Nastąpił gwałtowny wzrost ilości i złożoności elektroniki zaprojektowanej, aby wprowadzić ADAS i autonomiczne właściwości jezdne do samochodów osobowych. W rzeczywistości setki urządzeń półprzewodnikowych, w tym układy scalone potrzebne do wykonywania algorytmów sztucznej inteligencji, które rządzą pojawiającymi się zdolnościami do samokrętu, są obecnie integrowane w pojazdach wyższej klasy. Urządzenia te muszą spełniać normę bezpieczeństwa funkcjonalnego ISO 26262, a cały przemysł elektroniczny odpowiada.

Mój problem związany z bezpieczeństwem elektroniki samochodowej polega na upewnieniu się, że układy scalone mają zaawansowane możliwości testowania i testowania. Oznacza to, że cała elektronika w pełni i poprawnie sprawdza się podczas włączania, a także wykonuje okresowe testy podczas pracy samochodu. Celem jest brak nagłych awarii związanych z bezpieczeństwem samochodu.

Wymagania te wiążą się z wieloma wyzwaniami, takimi jak spełnienie wymaganych wskaźników pokrycia usterek (tj. Bycie dokładnymi), utrzymywanie okresowych testów bez negatywnego wpływu na wydajność samochodu (tj. Bycie wydajnym) oraz uzyskanie ogólnosystemowej strategii testowej, która jest kompatybilna z szerokim zakresem architektur systemowych (tzn. elastycznych).

Mentor ma nową generację rozwiązań testowych, aby sprostać tym zmieniającym się wyzwaniom, zarówno dla zapewnienia bardzo wysokiej jakości testów układów scalonych po produkcji, jak i dla solidnego autotestu, gdy IC zostanie zapakowany i wdrożony w samochodzie.

Wspomniałem tylko o cyfrowych częściach układów scalonych, ale większość awarii polowych w urządzeniach motoryzacyjnych występuje w mieszanej części sygnału układu. Tak rzadkie, że nie można ich tolerować w aplikacjach samochodowych o krytycznym znaczeniu dla bezpieczeństwa, dlatego Mentor opracował nowe rozwiązanie w celu ulepszenia testu mieszanych sygnałów.

Testowanie podczas działania funkcjonalnego uzyskuje się dzięki architekturze Tessent MissionMode, która zapewnia niski poziom latencji na poziomie systemu do wszystkich testowych zasobów testowych do testowania i diagnozy on-line. Hierarchiczna sieć przełączników SIB (scan insertion bit) umożliwia wszechstronną i wydajną komunikację z różnymi osadzonymi zasobami testowymi. IEEE 1149.1 TAP (testowy port dostępu) zapewnia zewnętrzny dostęp do sieci IJTAG i jest wykorzystywany przede wszystkim w środowisku testowym do produkcji. Sercem tej architektury jest kontroler Tessent MissionMode, który może przejąć sygnały TAP i sterować dowolnymi komendami testowymi lub diagnostycznymi dla wszystkich i wszystkich zasobów testowych w sieci IJTAG. Kontroler MissionMode może wykorzystywać wstępnie załadowane sekwencje testowe lub otrzymywać nowe instrukcje od procesora serwisowego przez dowolną magistralę pojazdu, taką jak CAN (Controller Area Network) lub I2C (Inter Integrated Chip).

Dla urządzeń, które wymagają bardzo niezawodnej pamięci (pomyśl o czujnikach obrazu do samodzielnego napędu), kontroler MissionMode umożliwia nieniszczącą pamięć BIST. Ten nieniszczący test pozwala na ciągłe testowanie pamięci podczas pracy urządzenia. Możesz przeczytać szczegóły na ten temat w nowym podręczniku Test Solutions for Automotive Market.

Logika BIST to kolejna popularna forma testu w systemie, do której można uzyskać dostęp za pośrednictwem kontrolera MissionMode. Niedawne ulepszenie umożliwia zintegrowanie logiki BIST z kompresją ATPG w konfiguracji testu hybrydowego, która zmniejsza obszar chipu, ponieważ rozwiązanie hybrydowe dzieli zasoby chipów DFT między dwie strategie testowania.

Oczywiście, zanim zaczniesz korzystać z możliwości testowania w terenie, powinieneś najpierw wyeliminować wszelkie chipy z ukrytymi defektami na etapie produkcji. Istniejące metody testowania układów cyfrowych zostały podkreślone poprzez przejście do mniejszych geometrii procesu. Istnieją nowsze metody, które są znacznie bardziej skuteczne w znajdowaniu wszystkich defektów w urządzeniu, zarówno w interkonektie, jak i wewnątrz tranzystorów. Jest to ważne wyróżnienie dla urządzeń wykorzystujących tranzystory FinFET. Korzystanie z tego testu na obecność komórek znacznie poprawia wykrywanie defektów.

Do tej pory wspomniałem tylko o cyfrowych częściach układów scalonych, ale większość awarii polowych w urządzeniach samochodowych występuje w miksowanej części układu. Tak rzadkie, że nie można ich tolerować w aplikacjach samochodowych o krytycznym znaczeniu dla bezpieczeństwa, dlatego Mentor opracował nowe rozwiązanie w celu ulepszenia testu mieszanych sygnałów. Aby zautomatyzować generowanie testów analogowych, musisz znać zasięg błędu uzyskany przez dowolny test. Robimy to poprzez Tessent DefectSim, pierwszy komercyjny symulator uszkodzeń układów analogowych. Ta nowa automatyzacja umożliwia ocenę istniejących testów analogowych pod względem ich skuteczności, dzięki czemu można wyeliminować testy, które nie są użyteczne i wygenerować nowe.

Uzyskaj szczegółowe informacje na temat naszej analogowej symulacji błędów z naszego księgi części Część 1: Wyzwania i rozwiązania związane z symulacją błędów analogowych.

Elektroniczna zawartość samochodów szybko rośnie, a wiele z nich musi spełniać wymagania bezpieczeństwa funkcjonalnego sprzętu. Pierwszym krokiem jest nie wpuszczenie żadnych wadliwych części do środowiska naturalnego za pomocą testu poziomu tranzystora i udoskonalenie testów analogowych. Po uruchomieniu Tessent MissionMode zapewnia elektroniczny nadzór niezbędny do zapewnienia, że ​​Twój samochód dotrze do miejsca docelowego w jednym kawałku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *