100mb

Wieści motoryzacyjne, poradniki, bezpieczeństwo na drodze

Informacje Samochody

Najważniejsze powody, dla których Twój pojazd się nie uruchomi

Nie ma nic takiego, jak tonący dźwięk, gdy przekręcisz klucz w stacyjce i nic się nie wydarzy

Ponieważ pojazd to duża grupa skomplikowanych systemów – z każdym połączonym z kilkoma innymi systemami – może być zniechęcającym wiedzieć, od czego zacząć. Na szczęście istnieje kilka typowych przyczyn i są to dobre miejsca do rozpoczęcia.

Oto kilka najważniejszych powodów, dla których Twój samochód się nie uruchomi

Immobilizer. Wiele pojazdów jest wyposażonych w urządzenia do immobilizera, a te urządzenia są włączane i wyłączane za pomocą chipów komputerowych umieszczonych w kluczyku lub breloku. Niestety, te żetony nie zawsze są trwałe, gdy są zablokowane w kieszeni za pomocą telefonu komórkowego, gumy do żucia i monet. Sprawdź, czy światło immobilizera nie miga.

Paliwo. Masz dość paliwa w pojeździe, prawda? I nie ma go w dużym basenie pod pojazdem, prawda? To może wydawać się głupie pytanie, ale to dobre pierwsze miejsce do sprawdzenia. Jeśli próbujesz uruchomić pojazd i czujesz paliwo – ale nie ma go pod samochodem – możliwe, że silnik został zalany (przez nieumyślne naciśnięcie pedału gazu zbyt wcześnie).

Transmisja. Czasami jest to tak proste, jak twoja transmisja nie jest w pełni w „Parku” (nawet jeśli wydaje się, że przesunięcie pałki). Zaciągnij hamulec postojowy, lekko przekręć kluczyk, ustaw przekładnię w pozycji neutralnej i spróbuj ponownie.

Bateria. Jak każda inna bateria, bateria twojego pojazdu niesie ładunek i może z czasem stracić moc. Można to przyspieszyć, pozostawiając włączone światła. Spróbuj zapalić reflektory i sprawdzić, czy się zapalają. Jeśli nie, możesz potrzebować szybkiego startu.

Znajomości. Kanadyjskie drogi mogą być szorstkie, a zimy mogą być trudne, więc druty łączące jedną część pojazdu z drugą mogą się rozluźnić i ulec korozji. Podnieś swój kaptur i sprawdź, czy wszystko jest podłączone i czy każde połączenie jest czyste.

Bezpieczniki. Prawdopodobnie znasz bezpieczniki w swoim domu. Jeśli podłączysz do nich zbyt wiele rzeczy naraz, mogą wybuchnąć. To samo może się zdarzyć Twojemu pojazdowi. Wyciągnij swoją instrukcję obsługi i sprawdź te bezpieczniki.

Jeśli nadal nie wiesz, co to może być, spróbuj unieść kaptur, abyś mógł oglądać, słuchać i wąchać, co się dzieje. Twoje zmysły mogą dać ci wskazówkę, jaki może być problem. Oczywiście istnieje wiele powodów, dla których Twój samochód może się nie uruchomić, a jeśli żadna z tych funkcji nie działa, skorzystaj z pomocy profesjonalnego mechanika, aby przeanalizować i rozwiązać problem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *