100mb

Wieści motoryzacyjne, poradniki, bezpieczeństwo na drodze

Informacje Porady

Główne przyczyny kolizji i sposoby ich unikania

Uczestniczenie w kolizji może być przytłaczającym doświadczeniem i zdecydowanie przypomina nam, że ostrożność podczas jazdy samochodem jest ważniejsza niż cokolwiek innego.

Ważne jest, aby pamiętać, że większości wypadków można uniknąć. Oto kilka przyczyn kolizji pojazdów i sposobów ich uniknięcia w przyszłości.

Zmęczeni kierowcy

Prowadzenie pojazdu w stanie zmęczenia nigdy nie jest zalecane, ponieważ nie tylko narażasz się na ryzyko, ale także narażasz innych na ryzyko. Twoje ciało instynktownie chce zasnąć podczas jazdy nocą, dlatego jest to bardzo niebezpieczny czas na prowadzenie samochodu.

Będziesz wiedział, że twoje ciało jest zmęczone, gdy twoje powieki są ciężkie, zaczynasz dryfować w pasach lub nawet halucynacje podczas jazdy.

Jeśli czujesz się zmęczony lub śpiący w jakikolwiek sposób podczas jazdy, najlepszym wyjściem jest bezpieczne odciągnięcie na bok drogi i zdrzemnięcie się. Albo znajdź pobliski hotel i znajdź trochę potrzebnego snu. To pozwoli Twojemu ciału na doładowanie przed powrotem na drogę. Musisz być w pełni wypoczęty, aby wszyscy byli bezpieczni podczas podróży.

Rozproszeni kierowcy

Wprowadzenie smartfonów do naszego społeczeństwa spowodowało rozproszenie uwagi niektórych kierowców podczas jazdy. Te rozkojarzenia obejmują SMS-y podczas jazdy i trzymania telefonu podczas jazdy.

Jeśli piszesz podczas jazdy, twoje oczy nie są skupione na drodze. Jeśli podróżujesz z dużą prędkością i oderwałeś oczy na krótką chwilę, wyglądało to tak, jakbyś miał zawiązane oczy podczas jazdy.

Najprostszym sposobem uniknięcia kolizji jest trzymanie się z dala od smartfona podczas jazdy samochodem. Jeśli potrzebujesz korzystać ze swojego smartfona, najbezpieczniejszą opcją jest odciągnięcie na bok drogi i użycie go lub zakup urządzenia głośnomówiącego. Podczas jazdy samochodem potrzebujesz niepodzielnej uwagi, aby uniknąć potencjalnych kolizji.

Pijani kierowcy

Niestety, wsiadanie za kółko po alkoholu jest jedną z głównych przyczyn kolizji w naszym społeczeństwie. Wraz ze wzrostem kar i restrykcji, nie powstrzymuje to niektórych osób do kierowania pojazdami o ograniczonej sprawności.

Najlepszym sposobem na uniknięcie tego byłoby nie robienie tego i zachęcanie innych, aby tego nie robili. Nie ma powodu, dla którego warto jechać samochodem po alkoholu, aby dotrzeć do celu. Zamiast tego można wybrać taksówki i transport publiczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *