100mb

Wieści motoryzacyjne, poradniki, bezpieczeństwo na drodze

Informacje Podróże Samochody

Porady na temat Road Trip

Te porady na temat opon drogowych mogą zaoszczędzić wiele czasu i kłopotów podczas podróży rodzinnej w tym roku. Opony są jedną z najważniejszych i najbardziej ignorowanych części Twojego samochodu.

(BPT) – Pogoda się nagrzewa, a to oznacza jedno: wycieczki drogowe.

Zanim złapiesz rodzinę i uderzysz na autostradę, upewnij się, że Twój pojazd jest gotowy do użycia. I pierwsze miejsce do sprawdzenia to właściwie to, co się toczy – twoje opony. Często ignorowane – z wyjątkiem sytuacji, gdy są płaskie – opony są jednym z najważniejszych elementów każdego pojazdu i mają ogromny wpływ na hamowanie, sterowanie, komfort, prowadzenie i zużycie paliwa.

„Dzisiejsze opony są tak dobrze zaprojektowane, że nigdy o nich nie myślisz” – mówi Theresa Palang, menedżer ds. Public relations w Yokohama Tire Corporation, producent różnych ciężarówek i opon samochodowych. „Mimo, że potrafią poradzić sobie z różnymi rodzajami nawierzchni przy każdej pogodzie, dobrym pomysłem jest zaznajomienie się z oponami, zwłaszcza jeśli masz zamiar spędzić dużo czasu w podróży”.

Palang mówi, że pierwszą rzeczą jest wiedzieć, jaki rodzaj opon posiadasz i co mogą zrobić. „Większość ludzi nie ma pojęcia i nie może się z tym pogubić, ponieważ jest tak wiele rodzajów i kategorii osiągów, ponieważ ucząc się o oponach i jak je konserwować, będziesz w stanie zaoszczędzić pieniądze i paliwo, znacznie poprawić jazdę i obsługę pojazdu, a także lepiej przygotuj się na drogę naprzód. ”

Według Palanga, opony są definiowane zależnie od tego, czy są to opony letnie, całoroczne czy zimowe. Opony letnie zapewniają doskonałe prowadzenie w suchych i mokrych warunkach. Opony całoroczne są przystosowane do zmiennych warunków drogowych, które obejmują umiarkowanie niskie lub niskie temperatury. Opony zimowe najlepiej sprawdzają się w warunkach wymagających poprawy warunków zimowych i śniegu / lodu.

Aby najlepiej dopasować typ opony do potrzeb kierowcy, poszukaj kategorii wydajności, która najbardziej odpowiada Twoim wymaganiom:

* Ultra High-Performance – Zapewnia doskonałą przyczepność i kontrolę podczas jazdy z dużą prędkością, zapewniając bardziej sportowy i sportowy charakter.

* Wysoka wydajność – Zaprojektowany tak, aby zapewniać doskonałą obsługę, responsywne reakcje zwrotne i umożliwiać pracę opony przy wyższych prędkościach.

* Touring – Zapewnia komfort jazdy i hałasu standardowej opony samochodu osobowego.

„Decydując się na opony, trzeba wziąć pod uwagę” – wyjaśnia Palang. „Musisz wziąć pod uwagę, jak jeździsz, jak daleko, warunki pogodowe i drogowe, jak chcesz, aby pojazd działał itd. Dodatkowo, są nowe technologie opon, takie jak użycie pomarańczowego oleju, który umieściliśmy w naszym AVID Ascend, który tworzy specjalną mieszankę, która zapewnia równowagę między długim okresem użytkowania bieżnika, obsługą całoroczną i dużą oszczędnością paliwa. ”

W przypadku podróży po drogach lub codziennych dojazdów do pracy inteligentna jazda i utrzymywanie opon może zaoszczędzić pieniądze na stacji benzynowej. Oto niektóre wskazówki Palanga:

* Utrzymuj odpowiednio napompowane opony. Raz w miesiącu, gdy opony są zimne (przynajmniej trzy do czterech godzin po przejechaniu pojazdu), sprawdź ciśnienie w oponach za pomocą niezawodnego wskaźnika opon. Upewnij się, że trzpienie zaworu są wyposażone w plastikową lub metalową osłonę, która zapobiega zabrudzeniu i uszczelnieniu.

* Opony muszą być wymienione, gdy bieżnik zużyje się do 2/32 cala, aby zapobiec poślizgowi i poślizgowi. Łatwy test: umieść dolną nogę w rowku bieżnika. Jeśli część głowy Lincolna pokryta jest bieżnikiem, jedziesz z odpowiednią ilością bieżnika. Jeśli widzisz całą jego głowę, powinieneś kupić nową oponę.

* Wyrównanie opon należy sprawdzać raz w roku. Niedopasowane opony mogą spowodować szorowanie samochodu, co obniża przebieg i powoduje niepotrzebne zużycie opon.

* Zwolnij. Wszystkie pojazdy tracą oszczędności paliwa przy prędkościach powyżej 55 mph. Jazda 55 mph zamiast 75 mph może zmniejszyć koszty paliwa nawet o 25 procent. Jazda 65 mph zamiast 75 mph może zaoszczędzić nawet 13 procent.

* Wyłącz silnik, jeśli zatrzymujesz się na dłużej niż kilka minut. Oszczędności związane z oszczędnością paliwa nawet do 19 procent są możliwe dzięki temu, że silnik nie pracuje zbyt długo podczas postoju.

* Wysadzenie z reflektora, a następnie trzaskanie hamulców, aby zatrzymać używa gazu w znacznie szybszym tempie. Przyspieszenie mniej i spowolnienie w umiarkowany sposób może zwiększyć oszczędność paliwa o ponad 30 procent. Ponadto wiele sygnalizacji świetlnych jest mierzonych w czasie, aby zapewnić sprawny przepływ ruchu, więc będziesz uderzał więcej zielonych świateł z rzędu, utrzymując ograniczenie prędkości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *