100mb

Wieści motoryzacyjne, poradniki, bezpieczeństwo na drodze

Informacje Porady

Co robić ze sobą będąc w samochodzie z napędem własnym?

Samochody samojezdne są nadal nowatorską koncepcją z urokiem science-fiction. Ale ponieważ pojęcie samochodów samojezdnych wchodzi w świadomość kierowców z USA, wielu zastanawia się nad praktycznymi realiami tego doświadczenia. Na przykład, co zrobisz, gdy Twój samochód Cię napędza?

Instytucja ubezpieczeniowa State Farm sondowała 961 amerykańskich użytkowników Internetu z ważną licencją kierowcy na niektóre z tych pytań. Respondentami byli głowy gospodarstw domowych, którzy mają ubezpieczenie.

Wyniki pokazują, że prawie połowa badanych jadłaby lub tekstowała w pojeździe do samodzielnego prowadzenia.

Niecałe 40% powiedziało, że sprawdzą internet lub wykonają zdjęcia na swoich telefonach podczas jazdy. Respondenci byli znacznie mniej zainteresowani oglądaniem filmów lub czytaniem książek, a około dwie trzecie wskazało, że nie będą angażować się w te działania w żadnych okolicznościach.

W ankiecie zapytano, jakiego rodzaju zadania lub manewry respondenci chcieliby, aby samochód samozasilający je dostarczył. Zazwyczaj najbardziej irytujące zadania, takie jak tworzenie kopii zapasowych i parkowanie, były ulubionymi. Pięćdziesiąt trzy procent powiedziało, że chcieliby, aby samochód je ostrzegł, jeśli się sennie, choć można się zastanawiać, dlaczego trochę drzemki byłoby tak złe, skoro samochód jest, hmm, właściwie sam się napędza.

Niedawno Michigan stało się pierwszym państwem, które uchwaliło przepisy dotyczące samodzielnego prowadzenia samochodów, a inne państwa również wprowadziły ustawodawstwo.


http://www.glus.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *