100mb

Wieści motoryzacyjne, poradniki, bezpieczeństwo na drodze

Informacje Nowinki

Londyn otrzymuje kolejną opcję dzielenia się jazdą

W najnowszej historii wykorzystania danych do stworzenia wydajniejszego transportu zbiorowego, aplikacja transportowa Citymapper współpracuje z aplikacją Gett, która oferuje taksówkę, by umożliwić podróżującym w Londynie przejazdy czarnymi taksówkami.

Począwszy od 25 września, projekt Black Bus pozwoli użytkownikom wypożyczyć czarne taksówki na przejazdy w towarzystwie osób, które podróżują po ustalonej trasie w godzinach szczytu za stałą opłatą. W przeciwieństwie do tradycyjnych usług autobusowych, pasażerowie mogą wsiadać i wysiadać w dowolnym miejscu na trasie.

Partnerstwo firmy Gett to drugi projekt Citymappera w Londynie w tym roku, którego celem było zaoferowanie alternatywnych opcji tranzytowych do obszarów określonych przez firmę, które mają być zaniedbane przez istniejący tranzyt masowy. W maju przetestował trasę pop-up bus w mieście, która opierała się na danych użytkownika. To spowodowało debiut w tym miesiącu oficjalnie usankcjonowanego komercyjnego autobusu kursującego we wschodnim Londynie w weekendowe wieczory.

Transport dla imprimatur Londynu powinien zapewnić usługi Citymappera o wiele bardziej płynną jazdę niż aplikacja do jazdy na sankach. Taxify pojawiło się, gdy próbował wprowadzić się na rynek w Londynie 5 września. Rozpowszechnianie podatkowe zostało przerwane kilka dni później, kiedy TfL unieważnił licencję operacyjną spółki z siedzibą w Estonii. (Decyzja TfL jest obecnie przedmiotem odwołania).

Taxify próbuje wkroczyć na rynek już zatłoczony przez takich jak Uber, Gett i mytaxi (dawniej Hailo). Niemniej jednak rosnące wykorzystanie aplikacji związanych z transportem wydaje się być wystarczającą przynętą dla firm, które mogą przeoczyć trudności rywali, takich jak Uber, którzy napotkali sytuację w stosunku do ugruntowanych interesów sektora taksówkowego.

W rozrastającym się mieście, takim jak Londyn, gdzie własność samochodu jest stosunkowo niska, nie jest nierealistyczne myślenie, że wskaźniki wykorzystania aplikacji transportowych są nawet wyższe niż średnia 22% w Wielkiej Brytanii.

Citymapper nie był jedynym wysiłkiem zmierzającym do unowocześnienia londyńskiego systemu transportu zbiorowego w jakiś sposób ogłoszony w tym tygodniu. Firma Ticketmedia, firma zajmująca się biletami i biletami na zakupy, podpisała umowę z dostawcą technologii płatności taksówkowych Verifone Media, aby oferować reklamy na drukowanych paragonach podróżnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *