100mb

Wieści motoryzacyjne, poradniki, bezpieczeństwo na drodze

Bezpieczeństwo Informacje

Umiejętność bezpiecznego prowadzenia pojazdu: sygnał

Według Transport Canada w 2009 r. Było około 124 000 kolizji powodujących obrażenia lub ofiar śmiertelnych (ostatni rok, w którym statystyki były dostępne w chwili pisania tego tekstu)

Nie jest prawdopodobne, aby liczba ta spadła w ciągu trzech lat od jej opublikowania.

W Boyd uważamy, że należy coś z tym zrobić. Ponieważ większość kolizji jest spowodowana przez kierowców (zamiast warunków drogowych lub warunków panujących na pojeździe), uważamy, że poprawa bezpieczeństwa podczas jazdy może pomóc zmniejszyć tę liczbę. Jeśli wszyscy zgodzimy się na ulepszanie jednej umiejętności co miesiąc przez rok, wszyscy zdobędziemy dwanaście umiejętności niezbędnych do bezpieczniejszej jazdy.

W tym miesiącu umiejętnością, którą chcemy poprawić, jest umiejętność sygnalizowania. Spójrzmy prawdzie w oczy: z czasem nasza zdolność do odpowiedniego sygnalizowania powoli uległa erozji. Może nadal sygnalizujemy, kiedy się skręcamy, ale może nie sygnalizujemy tak często, jak powinniśmy, kiedy zmieniamy pas, przejeżdżamy lub łączymy.

Sygnalizacja jest jednak tak ważną częścią bezpiecznej jazdy, ponieważ „telegrafuje” naszym zamiarom do innych kierowców, informując ich o naszych intencjach i pozwalając im na przygotowanie się do zmiany.

Aby stać się lepszym kierowcą, przypomnij sobie, kiedy musisz zasygnalizować

Zasadniczo musisz zasygnalizować, kiedy masz zamiar opuścić swój pas. Jeśli skręcasz, zmieniasz pas, przejeżdżasz lub łączysz, musisz zasygnalizować. Jeśli tymczasowo wchodzisz na inny pas, aby obejść zaparkowany pojazd, musisz zasygnalizować. Jeśli poruszasz się po przerywanej żółtej lub białej linii, musisz zasygnalizować.

Sygnalizacja wymaga więcej niż jednorazowego włączania i wyłączania wskaźnika sygnału raz lub dwa razy. Przeciwnie, powinieneś odpowiednio ostrzec tych, którzy podróżują dookoła ciebie, sygnalizując dobrze przed twoją kolejką.

Umieść swój sygnał na kilku długościach pojazdu przed turą, a następnie sprawdź swoje martwe pole, a następnie bezpiecznie wykonuj turę, gdy jest to bezpieczne.

Najtrudniejszą częścią przyjęcia tego nawyku z powrotem do jazdy jest przypomnienie sobie sygnału. Ale jest to nawyk i wymaga świadomej praktyki, aby pamiętać o sygnalizowaniu.

Kiedy po raz pierwszy wsiądziesz do pojazdu w tym miesiącu, pamiętaj, że chcesz być bezpieczniejszym kierowcą i że TY osobiście przyczynisz się do zmniejszenia liczby kolizji powodujących obrażenia lub śmierć. Następnie przypomnij sobie, że będziesz sygnalizował za każdym razem.

Jednym ze sposobów, aby pomóc Ci pamiętać, jest utrzymywanie bieżącego komentarza na temat tego, co dzieje się wokół Ciebie w drodze.

Jeśli pamiętasz, aby zasygnalizować na każdym kroku i zmianie pasa na tydzień, istnieje duża szansa, że ​​ponownie wrócisz do nałogu (ale nadal celuj w nim przez resztę miesiąca, aby upewnić się, że jest on zakorzeniony w).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *