100mb

Wieści motoryzacyjne, poradniki, bezpieczeństwo na drodze

Informacje Porady

Co robić po kolizji

Statystycznie, prawie wszyscy będą zaangażowani w jakąś formę kolizji w swoim życiu. Na szczęście większość wypadków, które występują, jest niewielka i wiąże się z minimalnymi obrażeniami i automatyczną naprawą nadwozia. Wdrożenie wypadku samochodowego może być przytłaczającym doświadczeniem. Jednakże, mając ubezpieczenie pojazdu w miejscu, chroni Cię od kosztów naprawy do pojazdu i może pokryć cię w przypadku obrażeń.

Jeśli dojdzie do kolizji pojazdu, istnieje kilka rzeczy, które można wykonać po kolizji, aby zapewnić bezpieczeństwo i zminimalizować stres podczas procesu roszczenia ubezpieczeniowego i zapewnić bezproblemową naprawę kolizji.

Przenieś swój pojazd

W momencie kolizji większość kierowców uważa, że ​​najlepiej opuścić pojazd w miejscu wypadku. Jeśli jednak jest to bezpieczne, pojazd należy wyprowadzić z ruchu, ponieważ może to pomóc uniknąć dalszych kolizji (pociągając za ramię lub boczną ulicę). Pamiętaj, aby wyłączyć pojazd tak szybko po kolizji, jak to możliwe, aby zapobiec dalszemu niebezpieczeństwu z powodu wyciekania płynów, które mogą być palne. Pamiętaj, aby włączyć światła awaryjne, aby ostrzec kierowców o zderzeniu, a następnie wyjść z pojazdu, gdy jest to bezpieczne.

Sprawdź szkody

Pamiętaj, aby sprawdzić, czy nie doznałeś obrażeń w wyniku zderzenia, a jeśli są inni pasażerowie, sprawdź, czy nie doszło do obrażeń. Jeśli Ty lub Twoi pasażerowie zostali poważnie ranni i potrzebujesz pomocy medycznej, natychmiast zadzwoń pod numer 911. Ponadto, jeśli byłeś nieuszkodzony i można to bezpiecznie zrobić, sprawdź pasażerów w innym pojeździe (pojazdach), aby sprawdzić, czy nie odnieśli obrażeń.
Wymień informacje ubezpieczeniowe i dokumentuj wypadek

Chociaż możesz być przytłoczony i wstrząśnięty, koniecznie zachowaj spokój i upewnij się, że wszystkie zaangażowane strony wymieniają informacje o ubezpieczeniu i inne szczegóły dotyczące kolizji. Należy uzyskać następujące informacje:

Zapisz tablicę rejestracyjną kierowcy (kierowców) tak szybko, jak to możliwe, na wypadek gdyby odjechali poza miejsce wypadku
Zwróć uwagę na czas kolizji
Gdzie doszło do kolizji
Określona lokalizacja (skrzyżowania)
Szczegóły, jak doszło do kolizji
Zbierz informacje kontaktowe wszystkich świadków, którzy byli w pobliżu w czasie kolizji. Może to okazać się przydatne w przyszłości, ponieważ ich zeznania mogą zadziałać na twoją korzyść, jeśli sprawa musi zostać przesłana do sądu
Szczegóły informacji ubezpieczeniowej powinny obejmować: markę i model pojazdu, numer rejestracyjny / polisy
Nazwa, adres i numer telefonu osób biorących udział w kolizji
Numer prawa jazdy

Jeśli masz telefon komórkowy z aparatem, zalecamy zrobienie zdjęć miejsca zderzenia i wszystkich pojazdów.

Zadzwoń do firmy ubezpieczeniowej tak szybko, jak to możliwe

Konieczne jest jak najszybsze skontaktowanie się z firmą ubezpieczeniową po zderzeniu. Firma ubezpieczeniowa otworzy dla Ciebie roszczenie i będzie zadawać pytania dotyczące kolizji. Upewnij się, że posiadasz wszystkie udokumentowane informacje uzyskane od wszystkich zaangażowanych stron, ponieważ zapewni to bezproblemowy proces z firmą ubezpieczeniową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *