100mb

Wieści motoryzacyjne, poradniki, bezpieczeństwo na drodze

Bezpieczeństwo Informacje Jazda samochodem

Przygotowanie do jazdy zimą

Jazda zimą oznacza, że ​​czasami jedziemy w najgorszych warunkach, jakie możemy sobie wyobrazić…

Zimą Matka Natura rzuca w nas różnymi warunkami powodującymi kolizję – oblodzone drogi, stosy pogarszających widoczność brzegów śniegu i utrata bieli. Z zimą, nadszedł czas, aby zatrzymać się i przypomnieć sobie, jak jechać w tych warunkach, zamiast czekać na pierwsze opady śniegu i chrupnięcie kolizji, aby pobudzić naszą pamięć!

Być przygotowanym!

Zapakuj odpowiedni sprzęt do swojego pojazdu (np. Sprzęt do przetrwania na dłuższe podróże i sól lub piasek plus łopata w mieście). Jeśli nigdy tego nie potrzebujesz, to świetnie. Ale kiedy tylko będziesz tego potrzebować, stanie się to opłacalne.

Jazda zimą wymaga dodatkowego czasu. Planuj zostawić dodatkowe 15 lub 20 minut wcześniej podczas jazdy. Będziesz potrzebować kilku minut, aby zetrzeć śnieg z samochodu, a drogi będą wymagać trochę dodatkowej uwagi podczas nawigacji.

Zachowaj szczególną ostrożność na skrzyżowaniach. Skrzyżowania są niezwykle niebezpieczne w zimie! Prowadzące do skrzyżowania drogi są polerowane od ciągłego hamowania, dzięki czemu mogą być wyjątkowo śliskie. Jak również, banki śniegu mogą zablokować twoją wizję … i uniemożliwić innym kierowcom zobaczenie znaku stopu! W przypadku zbliżania się do skrzyżowania należy zahamować wcześnie, zakładając, że inni kierowcy nie będą w stanie zatrzymać się na czas, i powoli wysuwać się, gdy banki śnieżne nie pozwalają wyraźnie widzieć zakrętów.

Pamiętaj, że jest ślisko! To może być dla ciebie „nie myślenia”, ale nawet najbardziej ostrożni kierowcy muszą pamiętać, że inni kierowcy są mniej ostrożni. Dlatego też, nawet jeśli upewnisz się, że masz wystarczająco dużo miejsca między tobą a samochodem przed tobą, upewnij się, że masz drogę ewakuacyjną na wypadek, gdyby samochód za tobą wymknął się spod kontroli.

Uważaj na ukryte niebezpieczeństwo. Jednym z najbardziej niedocenianych niebezpieczeństw na zimowych drogach jest światło … lub jego brak. Zimą światło zapada bardzo późno rano i robi się ciemno dużo wcześniej wieczorem. Te godziny świtu / zmierzchu są trudne do pokonania, ponieważ nasze gałki oczne nie są w stanie nadążyć za szybko zmieniającym się światłem. Z drugiej strony, jazda w dzień może być absolutnie olśniewająca, gdy słońce odbija się od śniegu.

Jazda w zimie może być trudna nawet w najlepszych momentach

Jeśli jesteś przygotowany i ostrożny, możesz bezpiecznie poruszać się po naszych kanadyjskich drogach zimowych.

Jeśli zdarzy się kolizja, pamiętaj, aby zachować szczególną ostrożność! Inni kierowcy, którzy mogą jeździć po miejscu katastrofy, mogą się poślizgnąć i ześlizgnąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *