100mb

Wieści motoryzacyjne, poradniki, bezpieczeństwo na drodze

Informacje Podróże

Podróżowanie z dziećmi

Gdy podróżujesz z dziećmi, bądź inteligentny fotelik samochodowy. Poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj fotelika jest potrzebny dla dziecka, małego dziecka i starszego dziecka. Nic nie jest ważniejsze w samochodzie niż bezpieczeństwo twoich dzieci, twoich pasażerów i ciebie. Be Car Seat Smart.

(NAPSI) – Przejazdy z dziećmi mogą być zniechęcające, ale dzięki poradom AAA Twoja następna podróż samochodem rodzinnym może być bezpieczna i przyjemna:

• Zaangażuj swoje dzieci wcześnie, planując podróż. Pozwól im decydować o miejscach, które zatrzymasz.

• Daj dzieciom mapę, aby mogły zobaczyć, gdzie jesteś i jak daleko jest do miejsca docelowego.

• Pamiętaj, że luźne przedmioty w samochodzie mogą być niebezpieczne w wypadku lub po prostu nagłym zatrzymaniu. Trzymaj luźne przedmioty w bagażniku, konsoli lub pod siatką ładunkową.

• Upewnij się, że dzieci są bezpieczne w odpowiednich fotelikach samochodowych. Każdego roku ponad 1000 dzieci umiera, a 170 000 jest rannych w wypadkach samochodowych – ale zapewnienie im właściwej ochrony pomoże im zachować bezpieczeństwo.

Przestrzeganie zaleceń dotyczących najlepszych praktyk zapewni dzieciom bezpieczeństwo na trasie:

Po pierwsze, pamiętaj, że tylne siedzenie jest najbezpieczniejszym miejscem dla wszystkich dzieci poniżej 13 roku życia. Małe dzieci powinny być trzymane w tylnych siedzeniach tak długo, jak to możliwe, aż do osiągnięcia limitu wysokości lub wagi fotelika, zwykle w wieku około 2 lat. wyrosły z uprzęży na siedzeniach skierowanych przodem do kierunku jazdy, można użyć siedziska podwyższającego, aby pomóc im ustawić je tak, aby pas biodrowy / barkowy pasował prawidłowo na biodrach i udach oraz na klatce piersiowej i obojczyku. Amerykańska Akademia Pediatrii mówi, że dzieci powinny pozostać w foteliku samochodowym, dopóki nie osiągną 4’9 „wysokości, co zwykle ma miejsce pomiędzy 8 a 12 rokiem życia. Dziecko jest gotowe do przejścia od fotelika podwyższającego do pasa biodrowego / barkowego, jeśli spełnione są następujące kryteria:

• Dziecko może usiąść całą drogę do siedzenia pojazdu;

• Kolana dziecka mogą wygiąć się wygodnie na skraju siedzenia pojazdu;

• Pas biodrowy / barkowy przecina ramię dziecka między szyją a ramieniem, a biodrowy pas utrzymuje się nisko na udach i biodrach;

• Dziecko może pozostać w tej pozycji przez cały czas jazdy.

Przed wyruszeniem w podróż upewnij się, że fotelik samochodowy Twojego dziecka jest prawidłowo zainstalowany. Według National Highway Traffic Safety Administration trzy na cztery foteliki samochodowe są nieprawidłowo zainstalowane. Przed przystąpieniem do instalacji ważne jest przeczytanie instrukcji obsługi zarówno pojazdu, jak i fotelika. Na szczęście certyfikowani technicy bezpieczeństwa pasażera mogą służyć radą. Możesz je znaleźć w biurze AAA, dzwoniąc (866) SEAT-CHECK lub odwiedzając stronę www.seatcheck.org. Innym sposobem ochrony dzieci w całym kraju, mówią eksperci z AAA, jest wzmocnienie przepisów dotyczących bezpieczeństwa dzieci w ruchu pasażerskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *