100mb

Wieści motoryzacyjne, poradniki, bezpieczeństwo na drodze

Bezpieczeństwo Informacje

Proste strategie, aby być bezpieczniejszym kierowcą

Wszyscy wiemy,  że powinniśmy być bezpieczniejszymi kierowcami

Ale czasami możemy odłożyć na bok nabycie nowych dobrych nawyków, ponieważ wydaje się, że dużo pracy. Wiemy, że to dobry pomysł, ale kto ma czas, aby nauczyć się czegoś nowego? Oto kilka prostych strategii, aby być teraz bezpieczniejszym kierowcą. Możesz je natychmiast wdrożyć, aby uzyskać natychmiastowe wyniki i nie musisz uczyć się niczego nowego.

Zwolnij do ograniczenia prędkości. Wielu kierowców przejeżdża od dziesięciu do dwudziestu kilometrów ponad ograniczenie prędkości. Ale ograniczenia prędkości zostały wybrane z jakiegoś powodu, a odległość, aby zatrzymać pojazd rośnie wykładniczo, tym szybciej, im szybciej jedziesz. Tak zwolnij do ograniczenia prędkości. Ten powinien być łatwy!
Wyłącz te rozrywki. Wyeliminuj chęć sprawdzenia telefonu komórkowego, wyłączając go podczas jazdy. Chociaż łączność jest ważna, pół godziny spędzone w pojeździe powinny skupić się wyłącznie na prowadzeniu pojazdu
Trzymaj obie ręce na kierownicy. Twój pojazd to klatka ze stali i szkła. Czy nie ma sensu trzymać obu rąk na kierownicy – co jest jedyną rzeczą, która oddziela cię od totalnego chaosu?
Trzymaj się z dala od pojazdu przed sobą. Zachowaj co najmniej trzy sekundy odległości między Tobą a pojazdem, który obserwujesz. Daje to czas na reakcję, gdy nagle się zatrzymują
Spójrz dalej w dół drogi. Większość ludzi patrzy tylko na ich kaptur lub ich uwaga zostaje utrwalona na pojeździe przed nimi. Jeśli spojrzysz w dalszą drogę, będziesz wiedział, co jest przed nami i masz dużo czasu na reakcję
Przewiduj, co inni kierowcy będą robić. Na podstawie drogi i innych pojazdów oraz wskazówek, takich jak światła stop, znaki drogowe i światła wskaźników, zgadnij, co inni kierowcy zrobią, zanim to zrobią.
Dowiedz się, jakie pojazdy są w pobliżu, często sprawdzając swoje lusterka (i swoje martwe punkty). Powinieneś zawsze wiedzieć, jakie pojazdy są, nawet gdy nie patrzysz w swoje lusterka
Dostosuj swoją jazdę do środowiska. Kiedy jest deszcz lub śnieg, lub jeśli jest ciemno, zwolnij

Podobnie jak nicienie dentystyczne i jedzenie większej ilości warzyw, bezpieczna jazda to coś, co powinniśmy zrobić. Ale łatwo jest zapomnieć lub odłożyć na później naukę czegoś nowego. Ale później nigdy nie nadejdzie. Skorzystaj z tych ośmiu wskazówek, które pomogą Ci dziś bezpieczniej.

Jeśli dojdzie do kolizji, zabierz swój pojazd do zespołu naprawy kolizji w Boyd Autobody & Glass. Naprawimy twój samochód i przywrócimy ciebie i twoją rodzinę w samochodzie, który jest ładnie odrestaurowany i wróci do bezpiecznego stanu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *