100mb

Wieści motoryzacyjne, poradniki, bezpieczeństwo na drodze

Informacje Porady

Co rozpoczęcie roku szkolnego oznacza dla kierowców?

Powrót do szkoły!

To o tej porze roku, kiedy nasze skrzynki pocztowe są pełne ulotek, aby wrócić do szkolnych obowiązków. Długopisy? Notebooki? Powrót do szkolnych strojów? Brzmi dobrze! Weźmiemy po kilkanaście sztuk!

„Powrót do szkoły” oznacza coś zupełnie innego dla kierowców

Latem kierowcy nieco się rozluźniają, ponieważ (w porównaniu do jazdy zimą) drogi są ładne i suche, a my widzimy dalej. Słońce jest znacznie dłuższe i ludzie wybierają się na wakacje, więc na drogach jest mniej osób. Innymi słowy, latem łatwiej jest jeździć bezpiecznie i (jeśli mamy być szczerzy z samym sobą) możemy trochę stracić na naszej pilności. Większość ludzi myśli także o tym, aby siedzieć na plaży lub robić bardzo potrzebne prace przy dziedzińcu w pięknym słońcu!

Zbliżamy się do września, a szkoła znowu się zaczyna. Dzieci będą wracać ze szkoły, a dodatkowe zakłócenia środowiska (takie jak późny wschód lub wcześniejszy zachód i większy ruch) spowodują, że trudniej będzie prowadzić samochód.
Co to oznacza dla kierowców?

To proste: podczas jazdy zwolnij i miej oko na dzieci. Nie ma znaczenia, czy jesteś w strefie szkolnej. Pamiętaj, że dzieci muszą chodzić ze swojej dzielnicy, aby dostać się do szkoły, więc dzieci będą wszędzie, nawet jeśli szkoła nie jest oddalona o dwie przecznice. Strefy szkolne są dobrymi przypomnieniami o spowolnieniu, ale dzieci będą biegać i wychodzić z ruchu poza strefami szkolnymi.

Zwolnienie nie obowiązuje tylko między godziną 8:30 a 15:30 (lub kiedy szkoła wypuszcza się w Twojej okolicy). Dzieci mieszkające w pobliżu szkół mogą wracać do domu na lunch lub mogą spóźnić się do szkoły lub wrócić do domu wcześniej.

Nie zapominaj, że to nie tylko dzieci, na które trzeba uważać. Autobusy zatrzymują się, by poderwać lub wysadzić dzieci, a rodzice mogą również jechać po swoje dzieci i nagle mogą się zatrzymać.

Powrót do szkoły oznacza spowolnienie dla kierowców. Pomaga poprawić zdolność reagowania, jeśli coś szybko się zmienia – na przykład, gdy dziecko wybiega między dwoma zaparkowanymi samochodami lub gdy rodzic zatrzymuje się, by odebrać dzieci.

Jeśli zdarzy ci się kolizja, Boyd Autobody & Glass pomoże naprawić samochód i bezpiecznie i szybko wrócić na drogę. Ale dzięki spowolnieniu możesz uniknąć wielu kolizji z powrotem do szkoły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *