100mb

Wieści motoryzacyjne, poradniki, bezpieczeństwo na drodze

Informacje Porady

Wskazówki dotyczące czyszczenia samochodu

Dla wielu właścicieli pojazdów zadanie ręcznego mycia samochodu ma charakter terapeutyczny i stanowi dumę. Wielu właścicieli jest dumnych z wyglądu swoich pojazdów, co z kolei może wydłużyć żywotność ich pojazdu. Często myjąc pojazd, utrzymuje on nowe wykończenie samochodu przez dłuższy czas. Podczas mycia pojazdu może wydawać się to prostym zadaniem, odkurzyć, umyć mydłem i spłukać, najlepiej zacząć od środka i pracować na swój sposób. Oto kilka wskazówek, dzięki którym nie przypadkowo zarysujesz lub zrujnujesz wykończenia swojego pojazdu.

Wnętrze

Upewnij się, że twoje dywany i tapicerka są dobrze odkurzane, aby usunąć jak najwięcej brudu i gruzu. Jeśli chcesz czyścić dywany bardziej agresywnie, możesz je wyszorować za pomocą sztywnej szczotki (ale nie szoruj zbyt mocno, ponieważ może to uszkodzić dywan), a następnie daj dywanowi ostatnią próżnię.

Zanim zaczniesz wycierać wnętrze pojazdu, należy najpierw wykonać test płatniczy środków czyszczących, aby upewnić się, że wnętrze pojazdu nie reaguje źle na używane środki czyszczące. Zacznij od wyczyszczenia niewielkiej ilości produktu w trudnym do zobaczenia miejscu i poczekaj, aż pojawi się reakcja. Jeśli nic się nie dzieje, oznacza to, że Twoje środki czyszczące są dobre i możesz rozpocząć czyszczenie wnętrza pojazdu. Należy pamiętać, że należy używać tylko środka czyszczącego zatwierdzonego do wnętrza samochodu.

Wnętrze pojazdu bardzo szybko gromadzi kurz, szczególnie w systemach ogrzewania i klimatyzacji oraz w kanałach powietrznych. Po prostu za pomocą sprężarki powietrza można wydmuchać wszystkie pyły i zanieczyszczenia z przewodów, które pozwolą Twojemu pojazdowi na świeży zapach i utrzymują kurz na dłużej.

Podczas czyszczenia deski rozdzielczej pojazdu należy używać wilgotnej szmatki i rozcieńczonego środka czyszczącego. Ważne jest, aby oczyścić resztę wnętrza pojazdu, w tym drzwi, pasy bezpieczeństwa i zagłówki. Jeśli w Twoim pojeździe wyczuwa się szczątkowy zapach, spryskaj Febreze, ocet rozcieńczony wodą lub komercyjny produkt dezodoryzujący.

Zewnątrz

Pamiętaj, aby nie myć pojazdu, gdy nadwozie samochodu jest gorące, lub jeśli pojazd był przez dłuższy czas w pełnym słońcu. Im bardziej gorące ciało pojazdu, tym szybciej wyschnie mydło i woda, co utrudni proces czyszczenia pojazdu i zwiększy szansę na plamy

Zewnętrzna część mycia pojazdu powinna rozpocząć się na górze pojazdu i poprowadzić w dół.

Nie używaj mydła w płynie do czyszczenia pojazdu, ponieważ może on usuwać powłoki woskowe i sprawić, że Twój samochód będzie bardziej podatny na zadrapania i skazy. Używaj odpowiedniego mydła do mycia samochodu.

Jeśli to możliwe, pojazd należy myć ręcznie. Tak, to zajmuje więcej czasu niż przejście przez automatyczną myjnię samochodową, ale myjnie samochodowe mają tendencję do pozostawiania plam na ziemi. Jeśli myjesz swój samochód w domu, używaj miękkiej gąbki lub rękawicy do czyszczenia. Mycie pojazdu we własnym zakresie pozwala zapewnić, że pojazd jest wolny od wszelkich miejsc

Przed umyciem pojazdu mydłem, pamiętaj o wstępnym namoczeniu samochodu. Pomoże to poluzować wszelkie zabrudzenia pozostawione w pojeździe

Jeśli twoja gąbka jest brudna, spłucz ją bardzo dobrze, a następnie zanurz ją ponownie w wiadrze z wodą

Czyszcząc opony swojego pojazdu, użyj oddzielnej szmatki lub gąbki w połączeniu z bezkwasowym środkiem do czyszczenia i odtłuszczania kół.

Jeśli po wyczyszczeniu nadal widać brudne miejsca na pojeździe, należy je wyczyścić przy użyciu środka czyszczącego lub palców, jeśli to pomaga.

Twoje prawie gotowe! Nadszedł czas, aby oczyścić zewnętrzne okna za pomocą środka do czyszczenia szkła bez amoniaku. Do wygładzenia okien należy użyć ściereczki z mikrofibry. Nie zapomnij o przesunięciu okien w dół, aby można było również wyczyścić wierzch okna.

Wreszcie nadszedł czas na woskowanie pojazdu. Po pewnym czasie oryginalna aplikacja wosku z twojego pojazdu ulegnie zużyciu. Wosk ma kluczowe znaczenie dla ochrony pojazdu przed uderzeniami, zadrapaniami, plamami i słońcem. Powinieneś użyć wosku w płynie lub pasty i nanieść dwie warstwy dla profesjonalnego wykończenia. Powinieneś woskować pojazd co sezon, dla optymalnej ochrony.

Jak prawidłowo osuszyć swój pojazd

Upewnij się, że Twój pojazd nie wysycha powietrzem, ponieważ spowoduje to pozostawienie śladów wody. Najlepiej jest wysuszyć pojazd po zakończeniu płukania.

Po ciężkiej pracy Twój pojazd jest teraz piękny i lśniący, gotowy do pokazania. Jeśli zauważysz wgniecenia lub uderzenia w samochodzie podczas mycia, zanieś go do Boyd Autobody & Glass. Jesteśmy tutaj, aby naprawić Twój samochód i przywrócić Cię do pracy tak szybko i bezproblemowo, jak to tylko możliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *