100mb

Wieści motoryzacyjne, poradniki, bezpieczeństwo na drodze

Informacje Podróże

Wskazówki, jak sprawić, by dzieci były szczęśliwe podczas podróży

Szkoła się kończy, a dzieci są w domu prawie dwa miesiące! Ale co z nimi zrobić?

Cóż, jest to idealny moment, aby spędzić trochę czasu razem, a podróż w czasie stanowi doskonałą okazję do nawiązania więzi rodzinnych.

Ale udana podróż rodzinna wymaga nieco wstępnego planowania; pewna myśl zapobiegająca nudie, kłótniom i napadom złości oraz pewna taktyka, która pomoże ci uniknąć tego nieuchronnego pytania

„Czy już dotarliśmy?”

Opracowanie planu podróży rodzinnej nie musi być skomplikowane.

Dzięki tym wskazówkom wszyscy będą się świetnie bawić razem, nawet przez długie godziny w samochodzie.

Zaplanuj trasę
Nie wychodź z domu bez uprzedniego planowania planowanej trasy. Znasz miejsce docelowe, ale co leży pomiędzy domem a punktem końcowym?

Oblicz godziny jazdy, wybierz przystanki i toalety, a po drodze znajdziesz małe atrakcje.

Przede wszystkim zarezerwuj wcześniej. Nie ryzykuj dostępności hotelu na końcu długiej podróży, szczególnie w okresie świątecznym, w najbardziej ruchliwych porach roku na zakwaterowanie w wakacyjnych destynacjach.

A kiedy dotrzesz do miejsca docelowego, dowiedz się, które atrakcje są otwarte (szczególnie sezonowe i te, które są blisko świąt państwowych) i zaplanuj je w planie podróży.

Wskazówka: badaj ośrodki turystyki rady online, aby uzyskać informacje o lokalnych atrakcjach, które warto odwiedzić podczas podróży. Jeśli chodzi o dzieci, pamiętaj, aby myśleć jak dziecko i naprawdę korzystać z wyobraźni. Im więcej off-beat i dziwaczny pitstop, tym lepiej!

Dokumentuj swoje przygody
Wszyscy wiemy, że czasami dzieci są trudne do zaangażowania i rozrywki. Umieść w dłoniach kamerę i dziennik podróży, a to wszystko może się zmienić.

W samochodzie i przydrożnych atrakcjach niech Twoi maluchy zrobią kilka fotek, a potem każ im piszą o swoich doświadczeniach po powrocie do samochodu.

Możesz nawet rzucić wyzwanie dzieciom, aby narysowały wersję swojego ulubionego zdjęcia na swoim aparacie, aby przejść do wpisu w dzienniku.

Prowadzenie dziennika oznacza, że ​​dzieci będą mogły spoglądać za siebie długo po podróży i pamiętać o tych wspaniałych rodzinnych czasach razem, a także zapisywanie w dzienniku ich przygód, które mogą przechowywać je na tylnym siedzeniu przez wiele godzin, gdy wrócisz na asfalt.

Wskazówka: stabilny stół jest świetnym pomysłem do pisania wpisów w dzienniku i robienia zdjęć / kolorowania, gdy samochód się porusza. Są one dość niedrogie i dostępne w domach towarowych i sklepach ze zniżkami, takich jak sklep Reject i dwa sklepy z dolarami.

Zapakuj samochód odpowiednio
Masz plan podróży, więc upewnij się, że spakujesz przedmioty odpowiednie do każdego przystanku.

Zapamiętaj swój samochód z myślą o pit stopach, umieszczając przedmioty i bagaż, które będziesz potrzebować najwcześniej bliżej wpisu startowego.

W przypadku przedmiotów, o których wiesz, że będą potrzebne wielokrotnie w czasie trwania podróży, pop je na tylnym siedzeniu (jeśli masz miejsce) lub na nogi, gdzie masz łatwy dostęp do nich.

Zamiast pakować pojedyncze bagaże, możesz spakować bagaż rodzinny zgodnie z każdą wizytą lub miejscem docelowym.

Pozwala to zaoszczędzić czas przewożąc torby do pokoi hotelowych, domków kempingowych lub namiotów.

Wskazówka: nie zapomnij zapakować zestawu pierwszej pomocy i umieścić go w poręcznym miejscu. Upewnij się, że dzieci również wiedzą, gdzie się znajdują, na wypadek, gdyby dorosły był ranny i nie mógł dostać się do samochodu, aby wziąć zestaw.

Grać w gry

Gry samochodowe, które grałeś, gdy byłeś dzieckiem, nadal są popularne. „I Spy”, „Spotto”, „Gra na tablicę rejestracyjną” – zapewniają doskonałą rozrywkę dla dzieci w każdym wieku.

Kolejna myśląca gra polega na tym, aby jeden pasażer pomyślał o zwierzęciu lub morskim stworzeniu w ich głowie.

Następnie inni ludzie w samochodzie biorą to na zmianę, by zadawać tak / nie pytania o zwierzę, dopóki nie będą w stanie odgadnąć, co to jest. Za każdą odpowiedź „tak”, ten sam gracz zadaje następne pytanie, ale jeśli odpowiedź brzmi „nie”, inny gracz może zadać następne pytanie.

Jeśli musisz ustawić sprzęt kempingowy lub samochód kempingowy po przybyciu do miejsca noclegowego, wymyśl grę dla dzieci do zabawy podczas ustawiania dorosłych.

Złap kij i narysuj cztery koła, jeden w drugim, aby wyglądał jak cel.

Chwyć kamień i poproś dzieci, aby spróbowały wrzucić je do środka koła.

Każdy krąg ma wartość punktową, a zewnętrzny krąg jest wart najmniej punktów, osiągając wartość dziesiątkową, która jest warta najwięcej. Będą używać swoich umiejętności koordynacji ręka-oko, a także będą ćwiczyć dodawanie!
Wydrukuj strony Car Bingo i arkusze barwiące.

Wskazówka: Nie ma problemu z posiadaniem urządzenia elektronicznego, ale ściśle ogranicz czas, w którym można go używać lub twoje dzieci będą spędzać cały czas na oglądaniu, zamiast zadawać pytania i prowadzić rozmowy.

Zachęć ich, aby obserwowali, co dzieje się wewnątrz i na zewnątrz samochodu po drodze.

Przynieś przekąski (dużo „Em!”)
Ludzie (nie tylko dzieci) często mylą się z nudą i pragną głodu. Usłyszysz DUŻO „I’m huuungry” od dzieci na wycieczce. Upewnij się więc, że pakujesz przekąski – zdrowe i nie zdrowe – nie spowoduje to zbytniego bałaganu w samochodzie – suche płatki, paluszki owocowo-warzywne, popcorn, krakersy i batoniki granola to dobra alternatywa.

Jeśli masz miejsce, przynieś esky świeżych, świeżych przekąsek, które możesz zanurzyć podczas postoju na drodze.

Wskazówka: spróbuj wydłubać przekąski, aby nie przejadać się w samochodzie. Generalnie nie zużywasz energii podczas jazdy, więc twoje ciało nie potrzebuje dużo jedzenia, chyba że twoje pitstopy są wypełnione zajęciami sportowymi lub pieszymi.

Sprawdź swój samochód
Nie opuszczaj domu bez dokładnego sprawdzenia swojego samochodu. Nie ma nic bardziej frustrującego niż utknięcie na kilka dni w mieście z dwoma końmi w australijskiej prowincji, czekając na część, aby jedyny mechanik w mieście mógł odzyskać swój samochód na drodze. Zaufaj nam, to się dzieje.

Kosztowne naprawy mechaniczne często można zapobiec, rezerwując w serwisie samochodowym przed datą wyjazdu.

Zakończ rutynową konserwację i sprawdź mechanikę potencjalnych problemów przed długą podróżą.

Jeśli chcesz zarezerwować inspekcję, serwis samochodowy lub naprawy przed wyjazdem, AutoGuru może pomóc.

Zawieziemy cię do zaufanego, lokalnego warsztatu lub mechanika mobilnego, aby przygotować samochód rodzinny do podróży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *