100mb

Wieści motoryzacyjne, poradniki, bezpieczeństwo na drodze

Informacje Motoryzacja

Trendy w technologii motoryzacyjnej

Autonomia to ogromny rozwój, ale dwa inne główne trendy technologiczne, elektryfikacja i łączność, wymagają jednakowego czasu antenowego. Ponad rok w naszej inicjatywie Mentor Automotive, najnowszej inicjatywie marki dla naszej firmy, oto, jak myślimy o największych trendach technologicznych w branży motoryzacyjnej.

Autonomiczna jazda będzie poważnym zaburzeniem dla branży transportowej, potencjalnie eliminując milion miejsc pracy w samych Stanach Zjednoczonych, ale z drugiej strony, oszczędzając 180 miliardów dolarów na kosztach związanych z wypadkami, zapewniając mobilność milionom ludzi, zmniejszając zatory w ruchu, zwiększając ludzką produktywność, i wreszcie, co nie mniej ważne, może nawet wyeliminować policjanta ruchu drogowego.

Następną falą innowacji jest opracowanie w czasie rzeczywistym, wielopoziomowego scalania czujników, ze zoptymalizowanymi sieciami neuronowymi do uczenia maszynowego w docelowych kosztach produkcji dla głównego nurtu. Po prostu nie można zamontować systemu LiDAR z myśliwcem F-15 za 80 000 USD na każdym pojeździe lub po prostu wyposażyć pojazd w system obejmujący wszystkie aparaty, który zazwyczaj wykonuje nieoptymalne prace, mierząc takie rzeczy, jak zakres i względna prędkość. Wkrótce zapoznaj się z ważnym ogłoszeniem Mentora w tym miejscu.

Ta super inteligentna, ciągle ucząca się auto jest tylko częścią równania zakłóceń. Uczenie się i reagowanie wymaga połączenia z większym mózgiem (chmurą) w celu ciągłego uczenie maszynowego i jego otoczenia (V2V, V2X) w celu dostosowania w czasie rzeczywistym podczas nawigacji w panoramie miasta. Samochód wkrótce stanie się najbardziej wyrafinowanym urządzeniem mobilnym, jakie kiedykolwiek wyprodukowano. Dodanie samochodu do planu transmisji danych stanie się standardem.

Poszukaj całego szeregu nowych usług opartych na chmurze, z którymi może się połączyć samochód, które w zasadzie zwiększają możliwości rozwijającego się mózgu – pobieranie najbardziej istotnych danych, w razie potrzeby wywoływanie pomocy, sprawdzanie się w sklepie po samodiagnostycznym skanie, jeśli jest to wymagane , monitorowanie nastoletnich kierowców, parkowanie na własny rachunek, obsługę spotkań z aktualnościami, odbieranie dzieci / podrzucanie dzieci i rezerwacje na kolację z osobistym opiekunem.

Inteligentne miasto będzie mistrzem inteligentnego systemu zarządzania ruchem, który ratuje życie i energię, zwiększa produktywność i tworzy wiele nowych rynków. Pojawią się nowi gracze, a niektórzy zostaną jutrzejszymi GE lub Apple inteligentnego miasta.

Oczywiście istnieją również połączenia z innymi inteligentnymi samochodami, które umożliwiają dzielenie się lokalizacją, prędkością, hamowaniem, planowaniem trasy i parkowaniem – przez wszystkie dni w przód i w czasie rzeczywistym, a wszystkie są współdzielone z inteligentną infrastrukturą miejską. Inteligentne miasto będzie mistrzem inteligentnego systemu zarządzania ruchem, który ratuje życie i energię, zwiększa produktywność i tworzy wiele nowych rynków. Pojawią się nowi gracze, a niektórzy zostaną jutrzejszymi GE lub Apple inteligentnego miasta.

Innym poważnym zaburzeniem technologii jest elektryfikacja pojazdu. Pojazd elektryczny nie tylko zmniejsza naszą zależność od paliw kopalnych. Znacznie obniża również bariery wejścia na rynek dla nowych firm motoryzacyjnych, a jednocześnie stymuluje dostawców OEM do utrzymania pozycji rynkowej. Projektowanie i wytwarzanie silnika spalinowego i układu napędowego wymagającego tysięcy precyzyjnie zaprojektowanych części jest niezwykle kosztowne w porównaniu do silników elektrycznych i skrzyni biegów, które są znacznie łatwiejsze i tańsze w budowie.

Ale nie licz jeszcze tradycyjnych OEM-ów. Tesla został pobity przez GM’a w wyścigu o samochód o długim zasięgu (200 mil), 30 000 $. „Pierwsze śruby zaczną zjeżdżać z linii produkcyjnej w fabryce GM Orion Assembly w Michigan pod koniec 2016 roku”, mówi Wired.

Najważniejsze jest to, że super inteligentne, łączące czujniki, komunikacyjne, naelektryzowane samochody oznaczają jedno, dla firm oprogramowania technicznego, które umożliwiają i przyspieszają innowacje – ogromną szansę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *