100mb

Wieści motoryzacyjne, poradniki, bezpieczeństwo na drodze

Informacje

Ridy patrzy na ospałych, rozproszonych kierowców

Chociaż wszyscy wiedzą, że ludzie nie powinni jeździć, gdy są senni lub rozproszeni, nie każdy zdaje sobie sprawę, kiedy sami są w którymś z tych stanów. Ridy został zaprojektowany, aby wyeliminować zgadywanie rzeczy, monitorując twarze użytkowników podczas jazdy i ostrzegając ich, jeśli wykryje niebezpieczeństwo.

Za pomocą przyssawki lub zacisku Ridy montuje się na desce rozdzielczej, przedniej szybie lub lusterku wstecznym w ciągu 60 sekund i jest podłączony do gniazda elektrycznego w samochodzie.

Dzięki wbudowanej kamerze (wyposażonej w diody podczerwieni do użytku w nocy) wraz z analizą widzenia maszynowego w czasie rzeczywistym, urządzenie stale obserwuje twarz kierowcy – zwraca szczególną uwagę na takie rzeczy, jak częstotliwość, z jaką migają, liczbę i czas trwania razy, kiedy patrzą z dala od drogi, i na wzory twarzy, takie jak ziewanie.

Jeśli okaże się, że są zbyt senni lub rozproszeni, wydaje słowne ostrzeżenie. W zależności od postrzeganej dotkliwości sytuacji, ostrzeżenie to może wahać się od czegoś subtelnego, jak „Miej oczy na drodze”, aż do bardziej naglącego „Niebezpieczeństwo! Niebezpieczeństwo! Obudź się!”. W rzeczywistości nie przejmie ona żadnych czynności i nie wyłączy silnika, ani niczego w tym rodzaju.

A dla osób niepokojących się o swoją prywatność, Ridy nie nagrywa żadnego wideo ani nie komunikuje się z Internetem.

Twórcy urządzenia musieli zwrócić się do Indiegogo, aby sfinansować produkcję, z przysięgą w wysokości 89 USD, która otrzyma wsparcie, jeśli wszystko pójdzie dobrze. Planowana cena detaliczna to 139 USD. Potencjalni nabywcy mogą również chcieć sprawdzić produkty takie jak Impecca Alert Band … lub zdobyć samochód z wbudowanym wykrywaniem senności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *