FAW Jiefang Automotive Co. Ltd., uznany chiński producent ciężarówek, otworzył swoją pierwszą bazę produkcyjną dla wózków elektrycznych.
Oczekuje się, że baza we wschodnim nadmorskim mieście Qingdao wyprodukuje rocznie 50 000 w pełni elektrycznych samochodów ciężarowych, jak podaje firma, filia chińskiej wiodącej firmy produkującej samochody FAW Group.

Firma opracowała lekkie, średnie i ciężkie nowe pojazdy energetyczne, powiedział Hu Hanjie, dyrektor generalny FAW Jiefang.
Nowe pojazdy energetyczne, w tym całkowicie elektryczne i hybrydowe pojazdy typu plug-in, odnotowały gwałtowny wzrost w Chinach.
Statystyki Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych wykazały, że wyprodukowano 517 000 nowych pojazdów energetycznych, w tym pełne pojazdy elektryczne i hybrydy typu plug-in, a 490 000 sztuk zostało sprzedanych między styczniem a październikiem, co stanowi wzrost o ponad 45 procent rok do roku.
Od czasu pierwszej ciężarówki Jiefang wyprodukowanej w 1956 roku marka sprzedała ponad 6,6 miliona ciężarówek i wyeksportowała je do 80 krajów i regionów.
W 2016 r. Firma sprzedała 202,000 ciężarówek, z których 185 000 to pojazdy średnie i ciężkie, które mają największy udział w rynku w Chinach na poziomie 19,25%. Jego produkcja w tym roku przekroczyła 300 000, ogłosiła w czwartek firma.
Oprócz elektrycznego pchnięcia Jiefang skoncentruje się również na badaniach dla ciężarówek samojezdnych w nadchodzących latach.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.